Autor Téma: Messerschmit Me 262 Schwalbe  (Přečteno 36156 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hugo Primozic

• Host
Messerschmit Me 262 Schwalbe
« kdy: Srpen 08, 2006, 09:48:38 »
Co si myslíte o tomto stroji ?

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #1 kdy: Srpen 08, 2006, 10:49:32 »
Pár údajů k verzi  Me 262 A-1A:
rozpětí: 12.5m
délka: 10.6m
výška: 3.9m
hmotnost (prázdný letoun): 3800kg
max. rychlost: 870km/h
dostup: 11450m
dosah: 1050km
výzbroj: 4x30mm kanony
pohonná jednotka: 2xJunkers Jumo 004B-1
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
« Odpověď #2 kdy: Srpen 08, 2006, 10:58:08 »
Jen to nejlepší 8) , podle mě je to jedno z nejlepší letadel na stavění modelu, v 1:72 od Revellu, nádhera!
Ne, je to jedna ze ,,zázračných zbraní'' která měla šanci na zvrácení války, kdyby přišla dřív...

No jednoznačně nejhezčí proudovej stíhač všech dob, ale asi tě spíš zajímaly parametry a výzkum a výroba. To sem bude psát každej, tak radši nejaký informace bokem. Moje oblíbená je noční dvoumístná verze B-1a/U1. No impozantní rychlost a podle toho co sem o něm četl většina prototypů skončila na poli a nebo s čumákem zabořeným do přistávací plochy? 
No a hele co takhle Heinkel He 280, rival Me 262?? Co si myslíte o něm?

http://swannysmodels.com/images/He280/profile.jpg
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Re: Messerschmit 262 schwalbe
« Odpověď #3 kdy: Srpen 08, 2006, 06:23:01 »
Citace: Hugo Primozic
Co si myslíte o tomto stroji ?
No co si myslim? vcasne nasazeni by mohlo nemcum pomoci v uhlidani sveho vzdusneho prostoru  :arrow:  prumysl by mohl vice vyrabet (hlavne pohonne hmoty)  :arrow: a tedy prodlouzeni valky nebo jiny (pro nemce) priznivejsi konec valky. O tom proc se tak nestalo se jiz debatovalo na tomto foru nekde jinde. Dodam tedy, ze jako rychly bombarder nepouzitelny. (o verzi s kanonem BK5 jak zde nekdo psal ani nemluve).
      Ale abych jen nevychvaloval Me-262, problemy se startem a pristanim jsou znamy a pokud by byli nasazeny drive (a ve vetsim poctu) tak by to jen urychlilo spojenecke opatreni hlidek nad letisti, ktere Me-262 pouzivaly. K jejich ochrane by muselo byt nasazeno vice vrtulovych stihacek a ty by se nekde musely odebrat vcetne pilotu, tudiz by chybely nekde jinde. Ale souhlasim, ze Me-262 byl i presto nejlepsim resenim jak zvratit situaci na nebi nad nemeckem.
Citace: marty
No a hele co takhle Heinkel He 280, rival Me 262?? Co si myslíte o něm?
Myslim si, ze bylo spravne reseni poslat He-280 k ledu. Precijenom tristit vyrobu si nemci nemohli dovolit. I kdyz jsem cetl, ze byly nejake tlaky od Willi Messerchmita, ze stihacky jsou jeho vec a at se Heinkel stara o svuj He-177 (potazmu v te dobe jeste He-277) a ze He-280 by snad byl k dispozici o neco drive. Ale nevim, cetl jsem to s odkazem na agenturu JPP. (jedna pani povidala :) )
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #4 kdy: Srpen 18, 2006, 05:15:16 »
Me 262 nejlepsi stihacka druhe svetove valky. Pri maximalni rychlosti a vysce se nemel ceho obavat. Bohuzel mel slabinu pri vzletu a pristavani a to hlidkujici spojenecti stihaci dokazali vyuzivat. Mimochodem o ucinnosti techto letadel svedci i uspechy komanda Nowotny

August von Kageneck
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Thornwald

• Host
« Odpověď #5 kdy: Září 02, 2006, 10:40:56 »
Citace: Kageneck
Me 262 nejlepsi stihacka druhe svetove valky. Pri maximalni rychlosti a vysce se nemel ceho obavat. Bohuzel mel slabinu pri vzletu a pristavani a to hlidkujici spojenecti stihaci dokazali vyuzivat. Mimochodem o ucinnosti techto letadel svedci i uspechy komanda Nowotny.
August von Kageneck
  Jsem rád že mluví právě od Nowotnym. On v tomto letadle zahynul. Další nevýhodou těchto letadel byl v tom že ta jeho ovládání byl potřeba zkutečně zkušený pilot kvůly ovládání výkonu. Životnost motorů byla nízká, často při maximálním výkonu vypovídaly činnost. Byla blbost když Hitler požadoval aby z něj byl bombardér. Jetště k tý výzbroji. Někde jsem četl že měl montovaný rakety pod křídla proti B-17.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #6 kdy: Září 03, 2006, 09:17:43 »
Jo to jsem take cetl. Ale jak moc ucinne to bylo to nevim, pri zasahu to nadelalo urcite velke skody, ale jak tezke bylo trefit se, to nevim.

Ja vim, ze Nowotny zemrel v tomto stroji. Vzdyt muj citat je prave od neho a jsou to jeho posledni slova, ktera pronesl pred vzletem. Duvod smrti neni jasny, ale predpoklada se, ze se mu podelali motory. Proc ale nevyskocil to se nevi.

von Kageneck

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #7 kdy: Září 03, 2006, 08:51:44 »
Citace: "Thornwald"
Jetště k tý výzbroji. Někde jsem četl že měl montovaný rakety pod křídla proti B-17.

Rakety A4M, byly tou nejlepsi zbrani k niceni svazu B-17, ktere Me-262 mel. Kdyz me nekdo nepredbehne tak pridam fotku, az budu mit cas ji oscanovat.

Kageneck

• Administrátor
« Odpověď #8 kdy: Září 04, 2006, 10:04:49 »
No ale neubiralo mu to na obratnosti? Ja bych teda vice ocenil pouze 4x 30 mm kanony. Rakety se podle me hodi vice na niceni pozemnich cilu nez na letadla.

von Kageneck

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #9 kdy: Září 04, 2006, 10:24:24 »
Tak neprve pridam fotku (sice ne moc kvalitni) kde jsou videt rakety A4m pod kridlem Me-262.
http://hbctitan.webzdarma.cz/Peter_foto%20modelu/A4m.jpg

No ale neubiralo mu to na obratnosti? Ja bych teda vice ocenil pouze 4x 30 mm kanony. Rakety se podle me hodi vice na niceni pozemnich cilu nez na letadla.
Tak ubiralo neubiralo. Je to tezky, spise na delsi diskuzi. Ac vyhoda Me-262 byla predevsim v rychlosti, tak pri utoku na box bombarderu pomoci standartnich kanonu musel zpomalit skoro na uroven vrtulovych letounu a ztracel tedy svou hlavni vyhodu a byl zranitelny jak obrannou palbou tak sthaci. Duvod je jednoduchy, pri vysoke rychlosti nema pilot v podstate zadnou sanci presne zamirit. Proto tyto rakety, byly montovany (ale jine typy) i na vrtulove letouny. Zbran to byla znicujici, kazdy Me-262 jich nesl 24, a predstavte si co provede s boxem bombarderu koncentrovana salva rekneme 50 - 80 raket nekolika stihacek leticich v roji. Nektere bombardery se doslova rozpadnou ve vzduchu, jine srazi, ale temer vzdy se box rozpadl a samostne bombardery pak byly snadnym cilem.
Kdyz to strucne srhnu, tak prvotnim cilem techto raket bylo rozbit boxy bombarderu a umoznit jejich nasledujici likvidaci standartnimi zbranemi.

Kageneck

• Administrátor
« Odpověď #10 kdy: Září 04, 2006, 02:19:05 »
Lol. Ja myslel, ze kazdy nesl 2 rakety a ne 24. S tou obratnosti bych rel, ze ubira nebot jsem to cetl od nejakeho pilota, ze kdyz nemec narazil na letadlo, ktery neslo rakety, tak nebylo prilis tezkym protivnikem.

von Kageneck

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #11 kdy: Září 04, 2006, 02:51:52 »
To s těma raketama- četl sem že to bylo jako rána z brokovnice do hejna kachen když to tam poslal ale nevim jestli byla řeč o Me 262 ale to je asi jedno. Bylo to asi podobné.

A chtěl sem to napsat ke Kometu ale když je řeč o raketách. Doufám že mě nikdo neobviní že míchám topic s jiným. Mě se líbí (myslím že to měl Komet ale možná i jiná letadla) ty rakety ve směru nahoru. Takovej raketovej shrögermusik. Bylo to na fotobuňku a když podlítal tak to samo spustilo raketu. Víte o tom něco, popřípadě jestli to mělo i schwalbe ať to neni uplně mimo mísu?
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #12 kdy: Září 04, 2006, 05:08:39 »
Lol. Ja myslel, ze kazdy nesl 2 rakety a ne 24. S tou obratnosti bych rel, ze ubira nebot jsem to cetl od nejakeho pilota, ze kdyz nemec narazil na letadlo, ktery neslo rakety, tak nebylo prilis tezkym protivnikem.
tak to je samozrejme pravda, ale rakety muzes kdykoliv odpalit kdyz "ti hori u zadku". Ale Me-262 zrovna oslnujici obratnosti nedisponoval ani bez raket.
Citace: fík
A chtěl sem to napsat ke Kometu ale když je řeč o raketách. Doufám že mě nikdo neobviní že míchám topic s jiným. Mě se líbí (myslím že to měl Komet ale možná i jiná letadla) ty rakety ve směru nahoru. Takovej raketovej shrögermusik. Bylo to na fotobuňku a když podlítal tak to samo spustilo raketu. Víte o tom něco, popřípadě jestli to mělo i schwalbe ať to neni uplně mimo mísu?
Tak o shrögermusik jsem slysel, ale nikdy ze by tento patent vyuzivaly rakety. Me-262 ani Me-163 to nemely to vim. U nekterych "stošedesáttrojek" se pouzivaly 30mm takhle ulozene, ale rakety urcite ne. Jinak to byla velmi ucinna zbran nocnich stihacek, ktere misto aby utocili zezadu tak nepritele jednodusse podletely a nevystavovaly se tak palbe ze zadniho streliste.

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #13 kdy: Září 04, 2006, 05:38:58 »
No mám to doma tak se kouknu až přídu. Snad sem si to nesplet s kanóama ale i to je možný. A třeba Me 110 nebo kdo to ještě měl - bylo to na fotobuňku?
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #14 kdy: Září 04, 2006, 05:53:49 »
Citace: fík
No mám to doma tak se kouknu až přídu. Snad sem si to nesplet s kanóama ale i to je možný. A třeba Me 110 nebo kdo to ještě měl - bylo to na fotobuňku?
jj na fotobunku, co vim tak to mely Bf-110, Do-217, Ju-88 a He-219. Umisteno to bylo za kabinou a namireno pod me neznamym uhlem (ne 90 stupnu). Dneska mam nakou "scanovaci naladu" tak tady je schema toho systemu :

http://hbctitan.webzdarma.cz/Peter_foto%20modelu/schrage.jpg

a protoze jsem liny to opisovat tak popisky :) :

http://hbctitan.webzdarma.cz/Peter_foto%20modelu/schrage_popis.jpg