Autor Téma: Světové tanky  (Přečteno 68910 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

bubák

• Host
Re: Světové tanky
« Odpověď #15 kdy: Srpen 09, 2008, 02:02:51 »
jo tak kdybych byl malej tak si s tim jazdim po koberci a až bych na něj šláp tak by mi to líto nebylo. Hračka klidně proč ne ale model vážě ne.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #16 kdy: Srpen 09, 2008, 05:02:33 »
Pro bubáka : Ani tyhle fotky tě nepřesvědčí, že by to mohly být modely.

Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

bubák

• Host
« Odpověď #17 kdy: Srpen 09, 2008, 05:30:18 »
ne. nevidím nic co by se tvářilo modelově. jsou to lepší hračky.

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #18 kdy: Srpen 09, 2008, 05:48:14 »
Kdyby se to maličko upravilo, myslím jen bojově zašpinilo, tak by byl pohled na to úplně jiný, ten základ je dobrý. Takhle to moc září novotou, proto je ten dojem takový hračkový. Až budu mít čas, zkusím to, dám sem fotku před a po úpravě.

6(sic)

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 25. září 2008
« Odpověď #19 kdy: Srpen 09, 2008, 06:29:44 »
Pokusim sa vyjadrit svoj nazor na tuto temu - nieco, co sa montuje seriovo ako napr. tieto ,,modely,, sa nemoze zrovnavat s pracou na jednom kuse, tj nemozete porovnavat pracu modelara ktory sa samotnej stavbe venuje peclivo a snazi sa o co najcistsiu a detailnu stavbu a pracu nejakej firmy, ktora vyraba taketo modely hromadne uz poskladane. Im ide o kvantitu, nie o kvalitu. Takze tieto tanky su sice pekne, ale NIKDY nebudu zrovnatelne s modelom (este snad mozno aj hej, ak by model staval niekto kto nevie zacistovat diely a cisto lepit). A k tomu pouzitiu v dioramach - neviem, aky je vas nazor a predstava o diorame, pan kolega, ale ja si myslim, ze diorama do ktorej vlozite uz postaveny a namalovany tancik a trosku ho uspinite nebude nijak extra vynimocna, aspon co sa spracovania tyce. Tudiz z toho dedukujem ze clovek, ktory by sa pustil do dioramy do ktorej by vlozil niektory z tychto modelov, ma modelarske skusenosti dost chabe, a tudiz nemoze dioramu zvladnut ako niekto pokrocily. Ci sa to niekomu paci, alebo nie, diorama je vrchol modelarskeho umenia a nieco take dokaze zvladnut iba niekto kto modelarci uz nejaky ten piatok, a niekto taky by urcite do dioramy nevkladal tanky pribalene k casopisu....

bubák

• Host
« Odpověď #20 kdy: Srpen 09, 2008, 08:52:06 »
Vím že to není to samé. není to ani podobné ale musel jsem si koupit v hračkářství autíčko. Starou škodu octavii. V 1/72 jí nikdo nedělá a když jí potřebuju tak není jiná možnost. Třeba je znáte. jsou to poměrně zdažilé auta od Abrexu.

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #21 kdy: Srpen 10, 2008, 08:35:21 »
Po tom, co jsem se zde dočetl, nasazuji těžší kalibr. Existuje více firem, které vyrábí hotové modely obrněné techniky, Nakladatelství Amer.Com. si vybralo modely v tzv. přehlídkovém kabátě, proto se to modelářům nelíbí, pro sběratele (záměrně zde uvádím tyto směry /modeláře a sběratele/) je to přínos, ne každý to umí. Zde uvedené modely (ne hračky), by se klidně mohly umístit do diorámy (i bez jakýchkoliv úprav).

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #22 kdy: Srpen 10, 2008, 08:56:34 »
Na podložení tvrzení, že se nejedná v žádném případě o ,,hračky'', přidám ještě pár kousků.

Nesouvisející informace : Hamerinski má modely od ,,deAgostini'' a Reimers od ,,Amer.Com'' (jsou mezi nimi nepatrné rozdíly).

6(sic)

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #23 kdy: Srpen 10, 2008, 10:13:09 »
Uznavam, ze Ferdinand aj T-34ky vyzeraju povrchovo solidne. Nashorn je velke susto, no spracovanie je tiez vcelku obstojne. najdu sa vsak muchy - madla na bojovom priestore su vyrobene ako nejake vystupky, myslim, ze aj v bojovom priestore bude vela veci zjednodusenych. Uznavam, ze pre zberatelov su tieto tanky vhodne. Su zberatelia, ktori si davaju stavat modely na zakazku (a zvacsa dokupia k nim co najviac doplnkov) a ti, ktori si kupuju taketo zjednodusene modely. V poriadku, teraz uz nemam nic proti. Ale ked si ich predstavim zasadene do dioramy otvara sa mi nozik v kapse!!!  >:(

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #24 kdy: Srpen 10, 2008, 01:30:44 »
Pro : 6(sic), co na tohle tvůj nožík?

6(sic)

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #25 kdy: Srpen 10, 2008, 01:38:54 »
Pekne  ;) ale ak by sa to umiestnilo na sutazi tak koncim s modelarcenim

bubák

• Host
« Odpověď #26 kdy: Srpen 10, 2008, 01:45:17 »
Do diorámy ne. To je taková mód aže každej blbec chce mít doirámu ale neumí ani pstavit tank. Prostě si řekne že do toho pude posere co může. Já sám dělám jen podložky a do diorámy se pouštím až teď

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #27 kdy: Srpen 10, 2008, 03:43:28 »
Pánové, pustím sem ještě pár kousků ,,přehlídkové'' techniky. Jedná se o modely v poměru 1:43. Ty jsou už o poznání větší, a daly by se lépe opracovat.
Samozřejmě a plně souhlasím s vámi (bubák, 6(sic) a jiní), vlastnoručně postavený model udělá větší radost, než hotový, a modelář si ho upraví podle vlastní vize. Ale existují tací, kteří by chtěli postavit si model, ale nemají na to, tak to řeší tímto způsobem (třeba já).
Nechtěl jsem do vás ,,rejpat'', částečně jste mě k tomu donutili, a ještě chvíli, a nakonec by jste mi na to přikývli (to je jen vtip). :D :D

(I když si myslím, že i na přehlídku by dojely špinavější !?)

bubák

• Host
« Odpověď #28 kdy: Srpen 11, 2008, 11:44:38 »
Jo to už jsou dobrý modely. Ten halftrack je dobrý

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #29 kdy: Srpen 12, 2008, 07:28:04 »
Vážení sběratelé (ne modeláři), mám tu ještě pár kousků, a to nejdůležitější, proč to sem vlastně dávám (ne jen vytažené z netu, abych provokoval), jsou k dostání v ČR, měly by je mít skoro v každé prodejně s modely (u nás je mají).

Abych tomu tu váhu důvěry, cena : /malé jako Gaz, Jeep - 139,-/ střední jako Puma - 159,-/