Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Válečné filmy a dokumenty / KLÍČ
« Poslední příspěvek od Thor Herman kdy Březen 28, 2017, 03:03:23  »
Heydrichiáda, temné období českých dějin. Krátce po atentátu na říšského pretektora Heydricha byly okupované Čechy vystaveny brutálnímu teroru. Během jednoho zátahu gestapo zajme těžce raněného muže, který je vedoucím činitelem českého odboje. Jediná věc, kterou se gestapákům u něj podaří nalézt je pouhý klíč. Klíč, který jak šéf gestapa tuší může být klíčem k rozbití odboje. Klíč, ke kterému je nutné najít pasující zámek. Klíč, jehož tajemství se gestapáci ze zraněného muže pokouší dostat všemi prostředky... Film byl natočen k 50. výročí založení Komunistické strany Československa.(oficiální text distributora)

 Režie: Vladimír Čech
Scénář: Vladimír Čech, Kristián Topič, Kamil Pixa
Kamera: Václav Huňka
Hudba: Štěpán Lucký
Hrají: František Vicena, Wilhelm Koch-Hooge, Zdeněk Kampf, Vlasta Vlasáková, Eva Jiroušková, Oldřich Velen, Jürgen Frohriep, Miloslav Holub, Alena Hessová, Jindřich Narenta, Oto Ševčík, Josef Hajdučík, Josef Beyvl, Zdeněk Kryzánek, Miloš Vavruška, Jana Walterová, Richard Záhorský, Gustav Heverle, Vladimír Leraus, Josef Chvalina, Zdeněk Dřevojánek, Oldřich Lukeš, Vítězslav Jandák, Jan Dejmek, Vladimír Ptáček, Milan Hlavín, Milena Kaplická, Jana Posseltová, Marta Richterová, Jaroslav Blažek, Eduard Pavlíček, Jiřina Bílá, Jitka Zelenohorská, Václav Švec, Josef Burda, Bohumil Koška, Viktor Maurer, Vladimír Navrátil, Jan Pohan, Karel Pavlík, Miloslav Šindler, Ladislav Vičar, Jiří Vondrovič, Adolf Filip, Vladimír Zoubek, Josef Žoha, Mirko Musil, Miroslav Müller, Zdeněk Braunschläger, Zdeněk Novotný, Antonín Šimon, Alexandr Ovčarič, Vladimír Svoboda, A. A. Dajmičenko, Vladimír Vodeničarov, Štěpán Bulejko, Pavel Jiras, František Kubíček, Jaromír Šnajdr, Jiří Koutný, Eugen Jegorov, Věra Kovářová, Ludvík Pozník, Petr Skarke, Vladimír Štros, Miloslav Štibich, Magdalena Šmídová, Roman Hemala, Antonín Ženíšek, Karel Voska, Karel Havlíček, Jiří Cimický, Jaroslav Kovář, Oleg Reif, Jaroslav Tomsa, Josef Bárta, Václav Fišer, Slávka Hamouzová, Jiří Havel, Václav Luks, Miroslav Rous, Jaroslav Synák, Blažena Vernerová, Jiřina Zemanová, Vlastimila Vlková, Barbora Štěpánová, Jaroslav Klenot, Otakar Rademacher, Jindřich Sejk, Antonín Pokorný, Ivan Růžička, Karel Vítek st., Milan Kindl, Jiří Němeček, Rudolf Jelínek, Alena Hesová


Tedy i když je tento film scela jasnou propagandou KSČ, a asi by se mu mnoho dalo vytknout i po umělecké stránce, tak to zobrazení soudů "velezrádců říše" je velmi procítěně zpracované. To, že odsouzenému bylo oznámeno, že je odsouzen k smrti, odvolání je jménem vůdce zamítnuto a poprava bude provedena ihned.  Pak jej otočili, tam stála gilotina a od smrti jej dělily vteřiny. A točilo se to na Pankráci v originální popračí místnosti a s originální gilotinou. Tak to se prostě nedá zapomenout.
2
Pokec / Re: Tak nám to euro poslanci pěkně pohnojili.
« Poslední příspěvek od poviedkar kdy Březen 21, 2017, 02:49:01  »
Ani len kuchynský nôž nebude povolený. Len tupý príborák ktorý bude musieť každý občan nahlásiť na miestnom policajnom oddelení. Otázne je dokedy to ešte evroobčania vydržia. Vlastníci zbraní sú síce v menšine oproti tým nevyzbrojeným ale EÚ už tým regulovaním všetkého a všetkých už zachádza priďaleko.
3
Pokec / Re: Co je dnes za den?
« Poslední příspěvek od Thor Herman kdy Březen 19, 2017, 01:26:52  »
Tedy výročí bylo už před 4 dny, ale opět mne zarazila téměř naprostá absence připomenutí v médiích. Mezi vyjímky patřil tento článek.
http://zpravy.idnes.cz/kviz-78-let-okupace-protektorat-cechy-a-morava-nacisticke-nemecko-pxl-/domaci.aspx?c=A170315_103822_domaci_jw
Udělal jsem si test pod článkem, a nechci se chlubit, ale....... :)
4
Pokec / Re: Tak nám to euro poslanci pěkně pohnojili.
« Poslední příspěvek od von.erzgebirge kdy Březen 15, 2017, 05:40:47  »
A nikdo se ani nepozastaví nad tím, že to samé se stalo přesně před 78 roky také. A to, když Adi Schicklgruber okupoval a odzbrojil občany ČSR. 
5
Pokec / Tak nám to euro poslanci pěkně pohnojili.
« Poslední příspěvek od von.erzgebirge kdy Březen 14, 2017, 06:41:10  »
Po té, co v nás EUD začínají odzbrojovat mám dotaz: budu moci mít doma bez povolení oštěp??? Jedná se o dřevěnou tyč, jejíž špice je upravena ohněm. Žádný kov - samé dřevo ale dubové.
6
Ostatní / Re: ČZ vz.27 (ČSR)
« Poslední příspěvek od Thor Herman kdy Březen 10, 2017, 12:23:14  »
Vzhledem k tomu, že mé předchozí dva kousky už šly z domu, tak jsem si dnes opět donesl další. Tuto pistoli prostě miluji.  ;D
Tormentace rok 50, závěr ze stejého materiálu jako byly první ČZ50. Vypadá minimálně střílená, jen nošená. Vývrt jak zrcadlo, hlavňová spojka naprosto ostré hrany, vratná zpruha závěru pěkně tuhá, prostě celkově taková neochozená.

7
Ruční zbraně po roce 1945 / Re: Československá pistole vz 50
« Poslední příspěvek od Thor Herman kdy Březen 09, 2017, 11:13:30  »
Článek o pokusné úpravě této pistole na ráž 9mmM (9 × 18 mm Makarov), neboli "Projekt PRAK"

http://www.vhu.cz/exhibit/projekt-prak/
8
Ostatní / Re: ČZ vz.27 (ČSR)
« Poslední příspěvek od Thor Herman kdy Březen 09, 2017, 09:30:42  »
9
Sběratelství / Re: Moje sbírka modelů vojenské techniky
« Poslední příspěvek od TonyHazard kdy Březen 01, 2017, 08:51:38  »
Momentálně nemám nový model, tak bych mohl postupně doplňovat podrobnějšími fotkami zde již uvedené modely. Například s malou úpravou dělostřelecké tahače.

Původní uložení modelů:


Nové uložení:

10
Válečné filmy a dokumenty / Re: Unsere Mütter, unsere Väter
« Poslední příspěvek od Georg kdy Únor 26, 2017, 08:42:21  »
Velmi povedené dílo, které jen tak něco nepřekoná.  I vystrojenost na dobré úrovni, jen ta MG 42jka v roce 41 :D A dabing v ČT to kazí, nejlepší to je s titulky.
Stran: [1] 2 3 ... 10