Panzernet fórum

Válka a média => Válečné filmy a dokumenty => Téma založeno: Thor Herman Říjen 18, 2017, 05:15:26

Název: Smrtihlav
Přispěvatel: Thor Herman Říjen 18, 2017, 05:15:26

Smrtihlav

    Francie HHhH
    USA The Man with the Iron Heart
    Slovensko Heydrich: Muž so železným srdcom

Akční / Životopisný / Thriller / Válečný / Historický

Francie / Velká Británie / Belgie / USA, 2017, 119 min
Režie: Cédric Jimenez
Předloha: Laurent Binet (kniha)
Scénář: Audrey Diwan, David Farr, Cédric Jimenez
Kamera: Laurent Tangy
Hudba: Guillaume Roussel
Hrají: Rosamund Pike, Jason Clarke, Mia Wasikowska, Jack O'Connell, Jack Reynor, Geoff Bell, Enzo Cilenti, Thomas M. Wright, Oscar Kennedy, Volker Bruch, Barry Atsma, Jim Sturgeon, Björn Freiberg, Noah Jupe, Paul Brennen, Stephen Graham

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu Československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného Konečného řešení židovské otázky.(Bontonfilm CZ)

Dle mne: svým způsobem velmi zajimávě zpracovaný film. Bohužel, plno historických nepřesností jej sráží poněkud dolů. Při tzv "Noci Dlouhých Nožů" v roce 1934 asi nemohli použít k popravám MP38/40. A ten boj v kostele, tak to je tragédie.
Prostě proti filmu režiséra  Sequense, je to pohádka. Ale za podívání ej mohu doporučit.