Panzernet fórum

Bitvy => Současné konflikty => Téma založeno: Thor Herman Červen 06, 2015, 10:42:11

Název: Ukrajina
Přispěvatel: Thor Herman Červen 06, 2015, 10:42:11
Prostě mne zajímá, co si kdo myslí o občanské válce na Ukrajině. O válce, kterou máme prakticky za dveřmi. Když to vezmu kolem dokola, tak mne k napsání příspěvku napíchnul tento článek.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/371565-pentagon-chce-vojenskou-a-politickou-reakci-na-putina-sankce-na-nej-neplati.html
A dále je tady anketa
http://pravdu.cz/anketa/anketa-kterou-vojenskou-akci-povazujete-za-obhajitelnou
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: zelezny kriz Červen 13, 2015, 03:47:49
Veškeré odpovědi na tyto otázky so odvíjí od politické orientace dotyčného. Pokud dotyčný popírá nebezpečí komunismu a boje proti němu, vždy si najde záminky , polopravdy a důvody odsoudit cokoliv co USA udělala, a naopak glorifikovat to, co má na svědomí SSSR , potažmo Rusko.
Já mám pořád na paměti přípitek Stalina po podepsání paktu Moskva -Berlín : Vím, jak silně německý národ miluje svého vůdce a proto chci připít na jeho zdraví..Poté připil i na zdraví Heinricha Himmlera - člověka, který zajištuje bezpečnost německého státu ..Beriju představil jako "našeho Himmlera.".Ribbentrop později prohlásil - V Kremlu jsem si připadal doslova jako mezi  starými stranickými přáteli...Pan Putin tohle prohlásil za správné a když k tomu připočtu působení SSSR po válce, rok 1953, 1968 a dnešní pošlapání všeho, na čem je založeno světové společenství, což jsou smlouvy a podpisy na nich, máme tady zase ten přípitek..Země na východě se prostě nemění , takže názor je jasný..
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: Thor Herman Červen 13, 2015, 09:22:53
spíše bych řekl, že odpovědi se spíše odvíjejí od používání zdravého rozumu. ovšem pokud někdo bere články na netu ve smyslu: pochvala pro Rusko = bolševická propaganda, pomluvit Rusko = pravda. Na druhou stranu: pochvala pro USA = svatý grál, pomluvit  USA = jsi agent KGB
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: zelezny kriz Červen 14, 2015, 10:42:49
Každý si svou pravdu najde , nejlépe takovou, která jemu vyhovuje. Já preferuji fakta, která jsou neoddiskutovatelná. Jde pouze o to, kdo začal konflikt na Ukrajině a dál jej živí vším, co válka potřebuje a kdo  porušil mezinárodní právo. USA a jeho postoj  je až druhotný a nepodstatný.. Ostatní povídačky jsou jen snůšky balastu a zakrývání podstaty. Bohužel osobní náhledy se nemohou minout s hodnocením agresora v jeho minulosti i nedávné..Já nejsem svázán s žádným aktérem ani svou minulostí ani přítomností. Byl jsem vždy jen člen národa a ničeho jiného..  ;D
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: sandoslap Červen 14, 2015, 11:51:40
Upřímně, nemohu než nesouhlasit s Křížem. Není to USA kdo pod záminkou humanitární pomoci ve velkém dodává zbraně a specialisty vlastní obdobě sudetského Freikorpsu na Ukrajině.

Thor: No, z toho není tak úplně zjevné z které strany to myslíš-mohl bys to prosím trochu rozvést?
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: Thor Herman Červen 15, 2015, 02:19:37
Já chtěl říci, že je špatné, když se na vše pohlíží jen z jedné strany. Bohužel, plno lidí to opravdu dělá přesně tak, jak jsem napsal: pochvala pro Rusko = bolševická propaganda, pomluvit Rusko = pravda. Na druhou stranu: pochvala pro USA = svatý grál, pomluvit  USA = jsi agent KGB  Jiní se dívají naprosto z opačného úhlu pohledu.
Stačí, když si přečtete některé články na netu, když například letí ruské vojenské letadlo v nad mezinárodními vodami nad Baltem a vystartují k němu stíhačky NATO, je to popsáno jako ruská provokace a legální počínání NATA. Když letí vojenské letadlo USA nad mezinárodními vodami nad Černým mořem a vystartují stíhačky Ruska, tak je to opět popisováno jako ruská provokace.
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: zelezny kriz Červen 16, 2015, 06:19:30
Pánové Russia Today má velký záběr, a je to kolikrát až k pláči, jak mnoho nadšenců, kteří jsou z hlavy schopni rozebrat všechny válečné akce ve WW2 a popsat jejich strategii, v případě Ruska neskutečně tápou a zaměńují příčinu a následek. Když se rozjeli historici a poukázali na fakta, které našeho osvoboditele ukazují ve světle, ve kterém předtím díky zamlčování nebyl vidět, jsou nadšenci bezradní. Servry stojí, ticho po pěšině..
Letadla bych neřešil, že vzrůstají provokace z Ruské strany, patrně není náhoda, teď se jen utváří obraz útočníka a oběti. To, co jsou Rusové schopni napsat v oficiálních vyjádřeních, jejich strašení válkou a osočování všech okolo, je známo velice dobře z dějin. Mě to až uráží, měl jsem o nich celkově lepší mínění..Evropané včetně USA jsou už z podstaty ti poslední , kteří by chtěli Rusko vojensky ohrozit. Mají vlastních starostí, až až. Kdo věří tomu, že ano , nemá rozum. :(
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: Thor Herman Červen 17, 2015, 08:09:12
Nevím, ale nějaká Russia Today je pro mne neznámým pojmem.  To za prvé.
Za druhé, náš osvoboditel není Rusko, ale tehdejší SSSR. Stejně tak jak nás v roce 1968 okupovaly státy tehdejší Varšavské smlouvy pod vedením SSSR (v jehož čele stál Ukrajinec a nikoliv Rus)
A za třetí. Doporučuji sledovat BBC. I když jsou dnes pod tlakem, stále se počítají mezi nejvíce nezávislé.
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: von.erzgebirge Červen 18, 2015, 10:20:19
Lze jen dodat, že zdravý rozum byl již dávno nahrazen tupou politickokorektní debilitou.
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: poviedkar Červen 21, 2015, 03:35:04
Môj názor na dianie na Ukrajine? Začalo to Majdanom v Kyjeve. Pokiaľ sa nemýlim tak to ešte prebiehali Olympijské hry v Soči a na tie sa musel Putin plne sústrediť a nemohol pomôcť udržať proruskú vládu. Majdan vyšiel a na čelo sa dostali prozápadný lídri ktorý sa okamžite odtrhli od Ruska a zamierili s krajinou v ústrety EÚ. To by bolo všetko v poriadku lenže Rusko má strtategické základne čiernomorskej flotily na polostrove Krym ktorý je súčasťou Ukrajiny. Nepríjemná predstava že by rusko stratilo prístup k čiernemu moru z krymských základní a ostalo by viac menej izolované v Azovskom mori a muselo sa spoliehať len na základne na východnom pobreží čierneho mora sa začína realizovať. Na Ukrajine za začínajú rozhárať prvé ohníky terajšieho sporu kedy je ukrajinčina na úradoch prísnejšie presadzovaná a rusky hovoriaci obyvatelia na juhovýchode a východe ukrajiny sú takto diskriminovaný z Kyjeva. Na Kryme sa bojuje za odtrhnutie od Ukrajiny. Dochádza k odtrhnutiu Krymu a vyhláseniu referenda o pripojení sa k RF. Okrem RF nikto referendum neuzná. Ukrajina zastavuje dodávky všetkého na Krym čím jeho obyvateľstvo odsudzuje k živoreniu. Na východe Ukrajiny sa búria ďalšie oblasti s väčšinovým obyvateľstvom ruskej národnosti ktoré pokračujú až doteraz.

Toľko stručná rekapitulácia.
Mňa zaujíma kto zafinancoval celý ten Majdan??? Keďže bez vetra sa ani lístok nepohne tak to musel byť pomerne štedrý sponzor ktorému naozaj záleží na blahobyte prostého ukrajinského ľudu.
Koho záujmy sú tu poškodzované??? Už na samom začiatku som tvrdil že toto Rusi nenechajú len tak. Prísť o svoje základne v čiernom mori je jedna vec ale mať spoločnú hranicu s členom NATO (čo je organizácia pôvodne určená na boj proti ZSSR) a cez hranicu sledovať presuny vojsk a cvičenia zamerané na prípadný boj proti invázii vojsk RF je vec druhá. Až do slávneho Majdanu malo Rusko medzi sebou a EU ako hlavným predstaviteľom síl NATO na našom kontinente tzv. nárazníkove štáty Ukrajinu a Bielorusko (pobaltie a škandináviu nepočítajme keďže pobalti je akési veľké predmostie kde by sa nástup vojsk nedal utajiť a RF by mala pomerne dosť času sa na útok z tejto strany pripraviť a škandinávske štáty sa dajú pomerne dobre zablokovať vhodným terénom na severe RF). Pripojením Ukrajiny do EU a čo je ešte horšie jej prijatím do NATO by Rusko stratilo možnosť sa na možný pozemný útok pripraviť.

Povedzme si úprimne že jadrovú vojnu by kvôli Ukrajine začal iba úplný šialenec a to Rusi nie sú.

Taktiež je zaujímavé ako rýchlo zareagovali Američania a zorganizovali konvoj na podporu svojich spojencov ktorý tiahol naprieč Európou. Neviem o tom že by sa na niečo také odhodlala RF a vyslala svoj konvoj po príhraničných oblastiach alebo do spriatelených krajín na podporu svojich spojencov. Na ukrajinu pricestovali odborníci z US Army ktorý mali cvičiť veliteľov UA (Ukrajinská armáda) pre boj proti separatistom. USA sa snažili poslať úbohej UA dodávky zbraní Made in USA.

Nepáči sa mi možnosť že by sa niektorá čať Slovenska chcela odtrhnúť len na základe toho že tam žije väčšinové obyvateľstvo ktoré sa necíti dobre v našom štáte a cíti sa byť diskriminované zo strany štátu ale to o čo ide na Ukrajine nie je také jednoduché. Územia o ktoré sa jedná nie sú nijako historicky prepojené s Ukrajinou (Krym darovaný Chruščovom ako odmena za zotrvávanie v "priateľskom" zväzku zo ZSSR) a preto ich obyvateľstvo netúži po odtrhnutí sa od RF a pričlenení sa do EU.

Za bordelom na Ukrajine stoja nie záujmy samotného Ukrajinského vedenia (aj keď aj tie mali nemalý vplyv na eskaláciu napätia), ale záujmy iných ktorý sa usilujú o oslabenie Ruska a zničenie jeho ekonomických vzťahov s EU.
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: Thor Herman Červen 21, 2015, 11:38:37
No, pokud se nemýlím, tak USA přiznaly, že tzv Majdan je stál cca 5miliard dolarů. (otázka, je amíci  na rozdíl od jiných si pletou miliardy a biliony). Jinak otázka Krymu tu již snad byla vyřešena, ale pokud z 20 tisíc vojáků přejde 18 tisíc k těm tzv nepřátelům, pokud k nim přejde vlajková loď hlavního velitele námořnictva, pokud se v referendu (ani pozorovatelé OBSE nezjistili žádný nátlak ze strany Ruska, taky jim to dali pěkně sežrat,) tak je přihlášení pod jiný stát asi v cajku. Jinak, vzpomeňme na tzv Kosovo
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: zelezny kriz Červenec 02, 2015, 11:20:21
Podle propagandy se USA přiznali ke všemu, protože mají všude prsty. I v Katyni řádili oni, o jejich ůčasti v Osvětimi nemluvě. A mimochodem smlouvu o námořní základně měli Rusové uzavřenou do roku 2023 nebo 2032, ale jako už ve všem, mají prostě smůlu, všichni je napadají , tak jim nezbývalo, než si vytřít se všemi smlouvami zadek, protože k ničemu jinému přeci nejsou.. Tak byli donuceni Krym anektovat , zabavit veškeré vybavení a měli bedra téměř plná..A Thore Hermane máš pravdu, v roce 1968 tady nebyli rusové, ale ukrajinci...V životě by mě nenapadlo, že propagační sračky ala ÚV Ksč budu poslouchat ještě v roce 2015. Ti politruci byli ale pašáci, byli to prostě profíci. Věděli s kým mají tu čest, a věděli jak na ně.  :'(
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: poviedkar Červenec 02, 2015, 11:54:55
Hmm. Zaujímavé. zelezny kriz nám tu zase raz pozdvihol padajúcu vlajku demokracie a prudko vyrazil do boja za prozápadnú čistú politicky korektnú diskusiu :D Ale poďme k veci. Na Ukrainu sú vyvýjané tlaky z vonkajšej strany (rozumej zo západu) aby v konflikte pokračovala a nevzdávala sa svojich území na východe. Preto dodnes nebol celý konflikt bezpečne zažehnaný. Vždy keď to znovu vypukne a obe strany znovu začnú po sebe strieľať tak nikto zrazu nevie kto vlastne začal. Holt asi sa tam povstalci dohodli s ukrajinskou armádou večer pri šálke čaju.

-,,No zajtra o piatej poobede by sme mohli niečo podniknúť lebo tu máme ešte kopu munície a viete nechce sa nám to odvážať a zakopať je to tiež škoda tak si dajme ešte aspoň jednu poriadnu prestrelku a potom sa večer dohodneme že ako sa bude pokračovať.

-,,Jasné. My tu máme zopár Buk-ov no a tie sú ťažké jak krava s tými raketami a ani lietadlá už tu nelietajú tak to dajak zaonačíme aby to padalo na letisko tak si tam nachystajte novinárov a zdravotníkov. Hej a ešte nám ostalo zopár Topásov z Debaľceva tak aj tie použijeme. Budú hen na tamtej lúke tak môžete poslať pár chlapov nech to konečne roztrieskajú lebo to nemáme za čo modernizovať a len nám to žerie financie. Hej Kyjev je o tom informovaný. Náckov pošleme na ľavé krídlo lebo sú dajaký rozkekešený odkedy sme na nich omylom poslali dve či tri salvy z našeho Grad-u. Nech si odpočinú.  Dobre večer sa zídeme a pozrieme si to ešte raz v správach. :D

Len hluchý, nemý a bežný slovenský/český občan sledujúci správy v TV o 19:00 nevidí čo sa v skutočnosti deje. Od pádu železnej opony a rozpadu ZSSR sa vzťahy európskych štátov a Ruska zlepšujú a ekonomická previazanosť na Rusko sa zvyšuje. Rusko je obrovský trh kde idú na odbyt európske výrobky a technológie. Tak ako tomu bolo aj v minulosti. Rusi potrebujú európske technológie a Európa potrebuje ruské nerastné zdroje. Nie preto že by nebola iná možnosť ako si zadovážiť suroviny ale preto že je to lacnejšia varianta. Komu to vadí??? Koho ekonomika upadá a je pohlcovaná čínskou??? Samozrejme je to náš milovaný svetový policajt USSA ktoré by najradšej zakázalo štátom EU obchodovať s hocikým okrem seba. Blíži sa zmluva TTIP. Americké korporácie si už mydlia ruky a tešia sa ako zaplavia európsky trh svojimi nepodarkami ktoré doma nepredajú. Takže aj bola doteraz stredná a východná európa žumpou kde sa vyvážal odpad z celej EU tak čo nám dovezú z USA???
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: Thor Herman Červenec 03, 2015, 06:52:31
Podle propagandy se USA přiznali ke všemu, protože mají všude prsty. I v Katyni řádili oni, o jejich ůčasti v Osvětimi nemluvě. A mimochodem smlouvu o námořní základně měli Rusové uzavřenou do roku 2023 nebo 2032, ale jako už ve všem, mají prostě smůlu, všichni je napadají , tak jim nezbývalo, než si vytřít se všemi smlouvami zadek, protože k ničemu jinému přeci nejsou.. Tak byli donuceni Krym anektovat , zabavit veškeré vybavení a měli bedra téměř plná..A Thore Hermane máš pravdu, v roce 1968 tady nebyli rusové, ale ukrajinci...V životě by mě nenapadlo, že propagační sračky ala ÚV Ksč budu poslouchat ještě v roce 2015. Ti politruci byli ale pašáci, byli to prostě profíci. Věděli s kým mají tu čest, a věděli jak na ně.  :'(
Kříži, nikdy by mne snad nenapadlo, že propagandu podle ÚV KSČ budu ještě letos poslouchat. Děkuji ti za objasnění funkce politruků, ale ber do úvahy, že to zdravé jádro oficírů odmítlo podepsat saouhlas se vstupem. Pokud to někdo s s tvé rodiny podepsal, tak si uvědom, že za své předky nemůžeš.
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: poviedkar Červenec 04, 2015, 03:14:23
Jedna novinka z horúcej východnej Ukrajiny

http://www.hlavnespravy.sk/spojene-staty-odsudili-zamer-separatistov-usporiadat-v-donbase-volby/641237 (http://www.hlavnespravy.sk/spojene-staty-odsudili-zamer-separatistov-usporiadat-v-donbase-volby/641237)
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: zelezny kriz Červenec 24, 2015, 10:16:16
Nejde přeci o předky, v armádě bylo všechno rudá banda ať se dnes  halí do jakéhokoliv hávu. Ale jde přeci o zkušenosti, které s tím jsou. A dnes se to zase vrací, sice z jiné strany, ale je to stejné a zase to funguje..Tady přece nejde o nějaké TV Nova nebo ČT1. Je to všude okolo nás a Rusové nic nedělají zbytečně, zapojili veškeré kanály, a je dobře vidět, jak jim na to zase velká část obyvatelstva skáče..Mají viníka a na toho vše svedou. Až přijde na lámání chleba, budeme zase kvičet, co dělá Amerika, jakto, že se neangažuje.. Rusko dodá všude vše, co bude třeba, aby to zavařilo komu bude chtít, FSB dodá jakékoliv svinstvo , které bude třeba a otráví třeba humanitární pomoc stejně jako v Čečně..Ale nám to vysvětlí přesně naopak..Věřit tomu, že jde jen o trh v Rusku je velice naivní..
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: Thor Herman Červenec 25, 2015, 09:37:48
Sice se to netýká jen Ukrajiny, ale za přečtení to rozhodně stojí.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kazdy-obcan-by-mel-umet-strilet-Kolaps-kvuli-migrantum-muze-nastat-kazdym-dnem-varuje-advokatka-Samkova-384838
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Klausuv-Jakl-Tady-nekdo-blbne-Straseni-Ruskem-se-hodi-k-posilovani-militarismu-NATO-nas-nebrani-a-EU-znamena-diktaturu-a-zmar-A-uprchlici-384454
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: Thor Herman Červenec 29, 2015, 11:12:32
Tak pan Štětina navštívil Ukrajinu
http://www.wertyzreport.com/clanek/stetina-azov

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinske-sily-pripousti-ze-v-dobe-padu-boeingu-provadely-cviceni/
Název: Re: Ukrajina
Přispěvatel: zelezny kriz Srpen 06, 2015, 12:35:46
Já Ukrajině přeji vše nejlepší, aby vydržela a aby zvládla dluhy, které má a dostala podporu , kterou si zaslouží. Jen naiva by si myslel, že to půjde snadno, když jsou jako na podnose , mají návyky ještě ze SSSR a kdy Rusko může škodit, kde si jen vzpomene, ať už použije síly a KONTAKTY , které tam má a  zkomplikuje vymetení toho hnoje, co na Ukrajině je. Fandím jim už jen proto, že Rusové svůj boj prohráli a sklouzli tam, odkud budou mít  těžký návrat zpátky..A Putin to moc dobře ví, pokud by se Ukrajina konsolidovala a začala prosperovat, bude "špatným" příkladem pro ostatní a to jak známo děsí všechny totalitní státy..Putin potřebuje Ukrajinu dostat na kolena, dezorientovanou, kde bude vládnout mafie a tajné služby Ruska, aby přišel jako osvoboditel a řekl, já měl pravdu , západní státy vás zradily..Bohužel už překročil rubikon, nenávist k Rusku je hrozivá, takže to půjde jen silou..Zatím investuje neskutečné prostředky do propagandy a já to vidím velice často, jak bývalí rudí kádři , slouhové a ti v uniformách začínají mudrovat a jejich potupa po roce 1989 dostává zadostiučinění a všechno je jinak. Veškerá fakta o minulosti i současnosti jsou zpochybňována, neskutečné lži a polopravdy jsou odborně zabaleny za tituly a osobnosti a samozřejmě zabírá to hlavně u těchto "postižených lidí"..Je samozřejmě pravdou, že KSČ lovila vždy v těch jednodušších vodách, u hloupých a omezených lidí plných závisti/ i ten poměr 3:1 měl velký vliv/ moc dobře si pamatuji , jak jejich rudé sítě chytaly v podnicích dělníky už jen proto, aby byl naplněn poměr dělník - úředník a úředníček toužící po rudé knize  musel "sehnat" odpovídající počet dělníků...A vím, kde lovili a koho..Takže tahle sorta má zase lepší náladu, i když paradoxně by měla mít horší..Ale jelikož jsou na takové urovni, na jaké jsou, nedochází jim to...