Panzernet fórum

Všehochuť => Pokec => Téma založeno: Tony eM Listopad 29, 2010, 04:11:29

Název: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Tony eM Listopad 29, 2010, 04:11:29
Založeno téma krize na Ukrajině a Krymu
(přesunuto z diskuze o zajímavých odkazech)
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Březen 02, 2014, 06:21:17
Tohle je obdoba, jako když ti praví hoši popisovali kontrarevoluci v ČSSR, stejné chvísty, stejná argumentace, obdobní viníci. Tanky byly již připravené, jen vyrazit. Naše republika byla vždy plná obdobných ruských slouhů a komoušů a ti dnes zase vidí svou šanci v naději, že by to Rusové mohli vzít až k nám a možná i dál. Mají k tomu bezvadné podmínky, USA s Obamou v čele Evropu odpískala, EU je neschopná a přežraná, většina obyvatelstva  jsou obézní hypochondři s levicovým zaměřením a její armáda než se domluví a vyjede, bude po boji..Ale hlavně rudá pátá kolona je všude, o  zrádce nebylo nikdy nouze..Má to ale aspoň jeden háček, Rusku stačí snížení ceny ropy a plynu  a je nahrané..,nemá jiný zdroj příjmů. Musela by to provést rychle a s neskutečnou brutalitou, na což jsou ale Rusové bohužel experti..Takže se máme na co těšit..Já budu jen sledovat, jak krysy vylézají z děr  a  budu si cvičit paměť, ale vsadím se, že  je předem jasné  who is who..... :)

Nemohu nereagovat. Srovnání v invazí z roku 1968 je scestné, kde se socialismus s lidskou tváří nehodil ani východu, ale ani západu. Tudíž k této došlo s tichým souhlasem západu, došlo zřejmě k dohodě. Oproti tomu současný stav na Ukrajině je nepřehledný. "Nenásilnou" a "spontánní" revoluci při které umírali lidé na obou stranách barikády zřejmě podněcovali různé zájmové skupiny z různých států s různými cíly. Cílem západu je izolovat Rusko, odříznout jej od Evropy, cílem Ruska je nenechat se izolovat. To že Rusko reaguje a prosazuje své zájmy dílem silou a dílem přes surovinovou závislost Evropy je logické. Obdobně činí USA a jiné velmoci.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 05, 2014, 10:44:35
Nechtěl jsem reagovat na křížův příspěvek, ale nedá mi to.
Jaké sankce máš na mysli? Tuším že okolo 90% spotřeby plynu a ropy ve střední Evropě je z Ruska, stačí zavřít kohouty a je za dva dny po sankcích. Snížit ceny? Tak Rusko prodá ropu Číně a ta pošle UE děkovný telegram.
Jediné, s čím musím souhlasit je to ..Já budu jen sledovat, jak krysy vylézají z děr  a  budu si cvičit paměť, ale vsadím se, že  je předem jasné  who is who.....
 To bych se vsadil, kolik současných fanatických bolševikobijců si vzpomene, že oni byli vlastně vždy komunisté, vytáhnou své členské legitimace a opráší uniformu LM. No a v případě obsazení muslimy se nechají veřejně obřezat a nasadí si třeba pakul a budou tvrdit, že jej tam mají od narození.

Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 13, 2014, 08:31:48
Souhlasím, členové nové ukrajinské vlády jsou nafilmováni jak hajlují, jejich ochranka nosí pásky s hákovým křížem. (Podotýkám, že je to vysíláno stanicí BBC). První zákon byl o okamžitém zákazu jiných jazyků než ukrajinštiny. Mluví se o čisté Ukrajině bez cizích národností. Máš pravdu, je to jak za Hitlera.
Co se týká Krymu, tam je to spíš případ Kosovo.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: zelezny kriz Březen 14, 2014, 10:04:00
Kosovo a Krym má  jiné konsekvence, v Kosovu se systematicky vyvražďovali muslimové a šlo o to, to zastavit . Jestli někdo chce srovnávat hromadné hroby a genocidu s "ukřivděním" ruského národa na Krymu, možná bych se jej zeptal viděl jsi někdy vůbec mrtvolu? A nemyslím v TV nebo na videu..?
Tady prostě je najednou jiná situace, Rusko uzavře smlouvu, kterou podepíše o nedoktnutelnosti hranic / Ukrajina předá atomové  zbraně/a najednou je vše jinak, používá název fašisti stejně jako ve Venezuele, kde jsou tak označování protestující občané , kteří mají již dost soc. experimentu. Velice bych se zdržel používání tohoto přirovnání, hlavně ze strany Ruska, která svým chováním a činy obsah tohoto slova plně naplňuje..Že někde byli nějací náckové , tak tolik nácků, kolik je jich v Rusku , není nikde jinde na světě..A je to s podivem, že zrovna tam. Taky  je třeba se opravdu zamyslet, co tato situace znamená, a je jisté, že mnoho bývalých států SSSR přehodnocuje své postoje a bude to znát ve všech směrech..Pro nás chronické posery a slouhy dostává nový význam náš soused a to je Polsko.. Tam jako málokde je záruka pevného držení těla. A naštěstí mají dobré vztahy s USA, a Rusko slyší jen na sílu...Všechny ostatní kecy jsou mu k smíchu..
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 15, 2014, 01:06:23
Ono se dnes spíše ukazuje, že ty hroby v Kosovu patří Srbům, Cigánům (v Kosovu bohatým) a jen malá část Albáncům. Dnes se začíná připouštět, že většinou to byli Ti co nechtěli souhlasit s UCK.

Kosovo i Krym mají jedno společné. Jsou výsledkem několik století pokračujícího imperiálního souboje o jižní obchodní trasy a výnosy z nich z Ruska mezi Rusy a Anglosasy.

Ta smlouva bylo Memorandum (právně nedobytné). Amerika dluží za ni stále Ukrajině 190 mld. $. Myslíte, že dobytných? V tomto podvedli Ukrajinu všichni. Nikdo ji nechtěl do klubu A-zbraní. Když odzbrojila tak na ni každý hodil bobek. Vzpomněli si na ni až když se hodila proti Rusku. Následky tohoto vzpomenutí ponese, bude se vzpamatovávat několik desetiletí. Shodně jako Kosovo (Jugoslávie) pozorujeme cynizmus velmocí které znají jen své zájmy. Vše ostatní je doprovodné PR.

P.S. Myslím, že Ukrajinci protestovali proti korupci zlodějnám a bídě. Jako loni lidé zde (lůza). Tyto protesty jim však ultra- pravičáci, levičáci a nacionalisté násilím uloupili včetně řízení a správy státu (obsazení parlamentu, silových ministerstev a vlády). Přesně jako před 100 lety bolševici násilím uloupili demokratickou revoluci v Rusku a vzniklo VŘSR.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: zelezny kriz Březen 16, 2014, 09:03:21
Ne tohle platilo Jugoslávii. Sudeťáci jsou dobrou připomínkou, když se podíváme, jak Rusové chtějí jít zpátky do "Říše". Proti tomu samozřejmě nic, ale z právnického hlediska se spojili s cizí mocí stejně jako naši sudeťáci, takže minimálně by zasloužili potrestání, anebo použít naše řešení a umožnit jim odchod , který by byl o to snažší, že vojáci ruské říše  mají na Krymu  dost a dost přepravních prostředků, takže je mohou neprodleně odvézt do lůna ruské říše. Samozřejmě i se svými zavazadly, jejichž váhu lze předem domluvit. Pokud tak neučiní, bude postupováno dle ukrajinských zákonů např. podle paragrafů ohrožení státu, popř. státní suverenity. Budiž naše řešení v Sudetech jako dobrý návod. Jelikož ruské jednotky a ukrajinská posádka na Krymu jsou jistě na vyšší úrovni než poválečná situace v ČR, jistě vše proběhne bez větších excesů. Nad ránami pažeb a vyražených zubů bych přimhouřil oči. V Ruské federaci o ně bude jistě dobře postaráno...
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 17, 2014, 07:08:01
Je tu jeden drobný rozdíl. Krym byl dobyt Rusy v roce 1783 nad Osmanskou říší a až do roku 1954 byl součástí Ruska. Pak jej Ukrajinec N.S. Chruščov "věnoval" Ukrajině.
Kdežto tzv sudety byly vždy součástí historických zemí koruny české. A zdejší německé obyvatelstvo bylo potomky německých kolonizátorů tohoto území, kteří zde přišli na pozvání českých panovníků. A nikdy, tedy až na období 1939 až 1945, nepatřilo toto území Německu.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 18, 2014, 01:21:35
K tomu ještě malá připomínka.
Když Vám někdo zakáže děti učit ve škole mateřštinu a poručí cizí jazyk, zakáže Vám komunikovat na a s úřady v mateřštině (to si nedovolil ani bolševik), slyšíte Vrchního rabína vyzývat židy k emigraci (židé mívají nejpřesnější informace), z hlavního města a vlády i parlamentu zní "nic než národ" a za hranicí vidíte dvojnásobné mzdy i důchody tak začnete vážně uvažovat o emigraci . Když Vám k ní někdo nabídne emigrovat i s bytem nebo domem tak tu nabídku přijmete všemi deseti. Vyplatí se Vám i Vaším dětem a vnoučatům. Velmi. K "přesvědčení" nebudete potřebovat ani ničí kvéry ani ozbrojence ani ideologii (to se hlásá pouze zde, např. v Rakousku se komentuje jinak). Emigrace Vám nabízí bezpečí a vyšší životní úroveň. Násilí je naprosto zbytečné spíše kontraproduktivní. A až Vám "přátelé" z druhých zemí (i vzorů) řeknou, že jste terorista, pučista, separatista atd. protože jste volil v referendu (nejdemokratičtější prvek vládnutí) tak je pošlete někam do zadele. Vy a Vaše děti chtějí jen klid a perspektivu. Ta na Ukrajině velmi dlouho nebude, nikdo je už nechce živit ani pomoci. Čeká ji "léčba" MMF (např. tržní, nedotované ceny, poloviční důchody a soc. dávky krach průmyslu a zemědělství), tj. srab, bída, neštovice a hlad se zimou......
Za Krym si může nejvíce Kyjev sám svým chováním k menšinám (zákony, proklamace, složení vlády a její vládnutí). Oni si je vlastně vyhnali pomocí vládnoucí ultra- pravice, levice která jim ukradla Majdan, sami. Již se ozvali dokonce i Poláci a Rumuni, že možná provedou totéž. Ukrajina nikdy nebyla národnostně homogenní, Ukrajinců vždy bylo jen něco okolo poloviny obyvatel. Zkuste nečíst oficiální zpravodajství a na netu si zjišťovat více. Vybral jsem namátkově pár těch které se dají číst v češtině a můžete se proklikat až na originální text, autoři většinou známé západní osobnosti:
http://www.blisty.cz/art/72462.html
http://www.blisty.cz/art/72570.html
http://www.blisty.cz/art/72481.html
http://www.blisty.cz/art/72476.html
http://www.blisty.cz/art/72444.html

P.S. To neznamená, že s událostmi na Krymu souhlasím. Stejně tak nesouhlasím třeba s Irákem a Sýrií. Jsem však velmi "háklivý" na jakoukoli ideologii a propagandu. Té je kolem Ukrajiny nezvykle mnoho.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: zelezny kriz Březen 19, 2014, 09:02:33
Ale tady přeci nejde o emigraci Rusů z jakýchkoliv důvodů, tady jde o smlouvu z roku 1994, kterou Ukrajina podepsala po dlouhém váhání s Ruskem a USA, kdy byla přesvědčována, ať odevzdá atomové zbraně , čímž Rusko podmiňovalo garanci nezávislosti Ukrajiny. Bylo to potvrzeno v Budapeštském memorandu, kde tato trojstranná dohoda zaručovala bezpečnostní záruky včetně respektování teritoriální integrity Ukrajiny a byly dány záruky Ruskem a USA a obsahovala finanční plnění, které bylo USA naplněno..Příprava trvala několik let, protože Ukrajina Rusku nevěřila. /a atomové zbraně byly odsunuty do Ruska v roce 1996/ Ale bláhová Amerika tlačila , aby se snižilo atomové riziko, které v menší míře hrozilo i od Kazachstánu a Běloruska. A Ukrajina měla prostě pravdu, Rusko se otřáslo a jak je jemu vlastní, opět neuznává nic, co mu nevyhovuje. Tady je právě problém v tom, že nic mu není svaté a ostatní bývalé státy SSSR, kde všude je velká enkláva ruského obyvatelstva jsou v panice, kdo bude dále  na řadě..To není legrace, Rusové si dělají ze všeho srandu, protože ví, že nikdo kvůli nim nezačne válku. Je to klasické vydírání, proti kterému není obrana. A oni dobře ví, že část obyvatelstva Evropy jim drží palce, protože levicový občané mají dodnes zakalený zrak, když slyší slovo SSSR a Rusové ne nadarmo masírovaly státy bývalého RVHP svou propagandou, která je dodnes v myslích staré generace. Mnozí díky SSSR a jejich nadvládě získali prebendy a postavení, které by bez nich spolehnout se na své schopnosti nikdy nezískali. A mnoha lidem vyhovovala jejich nadvláda, neboť se narodili bez páteře a byli věrnými slouhy..Ale každý rozumný člověk bez toho jaké politické přesvědčení má, by měl zbystřit. Tam, kde je pohrdání smlouvami a vlastními podpisy, tam není moc řešení. Musím se kolikrát pousmát, když titíž, kteří s pohrdáním obhajovali svévole v pohraničí po válce a schvalovali odsun našich německých občanů a vraždy jiných spoluobčanů jiného názoru dnes vyjadřují podporu ruským občanům Ukrajiny a jejich domobraně a ani je nenapadne říci něco o zradě státu jako v případě občanů Sudet.. A může se stát, že např. Maďarsko může chtít zpátky Komárno. A to budeme potom čumět..
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 20, 2014, 01:35:08
Kříži tvůj příspěvek měl z počátku, jak  se říká, hlavu i patu. Pak jsi uklouznul do svých klasických dogmat. Takže po osvěžení paměti.
1) USA dodnes dluží Ukrajině ty miliardy za zbavení jaderných zbraní
2)Jedna ze smluv byla, že po zrušení Varšavské  smlouvy se nebude NATO rozšiřovat na východ
Ale co mne opravdu zaujalo, je to, že jsi i tento příspěvek dokázal obrátit na odsun .
Ačkoliv si na mou odpověď, jaký je rozdíl  mezi Krymem a sudety neodpověděl
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: pospec Březen 20, 2014, 03:18:36
"PĚT DŮVODŮ, PROČ JE REFERENDUM NA KRYMU PLATNÉ

1.Argument...Referendum o osamostatnění Krymu a jeho připojení k Ruské federaci (sic!) údajně není platné, protože odporuje ukrajinské ústavě... To je ovšem podstata prohlášení nezávislosti!!... Pokud by Krym již nezávislý podle stávající ukrajinské ústavy byl, nebylo by co řešit.... Americké kolonie také vyhlásily nezávislost v rozporu s britskou ústavou...A vznik Československa určitě také nebyl z pohledu Rakousko-Uherské ústavy úplně košer.

2. Stejně jako prezident Janukovič fakticky přišel o vládu nad Ukrajinou, byť je podle ústavy stále prezidentem, protože ukrajinský lid se tak rozhodl, tak přišel kyjevský parlament o vládu nad Krymem, protože obyvatelé Krymu se tak rozhodli.

3. Stále oblíbenějším argumentem je, že referendum na Krymu nemůže být platné, protože uskutečnilo za podmínek vojenské okupace, která svobodné rozhodování vylučuje.... Problém ovšem je, že krymští obyvatelé považují ruské vojáky za své a vůbec se jich nebojí...zatímco za cizí považují ty ukrajinské.. Kdyby ruští vojáci na Krymu nebyli, žádné referendum by se nekonalo,což ostatně ukrajinská centrální vláda několikrát opakovala !!!...Ruští vojáci tak v tomto případě byli paradoxně spíše zárukou svobodného rozhodnutí, než donucením...Což se třeba v případě voleb v Iráku říct nedá..Tam to USA prohlašovalo za ,, vítězství demokracie" ..Takže dvojí metr?

4.Dalším argumentem je,že referendum není platné z pohledu mezinárodního práva a není možné uznat jeho výsledky..Ale pak je tedy neplatné i vyhlášení Kosova...To je stejný příklad...Ale tam se naše vláda ale i vlády jiných států otevřeně postavily,za vyhlášení jeho samostatnosti..Poté co se použilo tzv.humanitární bombardování..Tak jak to je?..Opět dvojí metr?..A nebo demokracie,je jen to,co řekne USA?

5.Dalším argumentem..A ten už je opravdu absurdní,je to,že se na území Krymu neděla žádná příkoří ruskojazyčné většině a nebylo tedy důvodu k zásahu ruských vojsk a oddílů domobrany a k vyhlášení referenda..
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 20, 2014, 06:07:33
Já Vám přidám dva články k zamyšlení:

http://soukup.blog.ihned.cz/c1-61885190-o-cem-si-povidaji-krymsti-rusove

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-61877000-proc-krym-odesel-do-ruska

Ukrajinu a Ukrajince podvedli všichni. USA, V.B., EU a Rusko. Memorandum nenahrazuje mezistátní smlouvu a není z pohledu Mezinárodního práva vymahatelné. Za odzbrojení A zbraněmi nedostala slíbenou finanční kompenzaci a byla uvržena díky velmocenským hrádkám do chaosu který prozatím vyústil do odtržení Krymu. EU ji naslibovala modré z nebe a veškerý skutek utek (hospodářská pomoc). Ukrajina je důkazem toho, že velmoce naprosto nezajímají  nějaké jiné státy a jejich osudy nedejbože osudy jejich občanů ale pouze a jen jejich vlastní zájmy. Nemůžeme a nesmíme je dle PR v masmédiích dělit na hodné a zlé ale pouze na lokální a globální.Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: zelezny kriz Březen 20, 2014, 08:39:35
Já už to nečtu každý den, ale paralela zde je, Rusové chtějí jít do říše, což je správné a pochopitelné, tak bych jim to umožnil , ale jen s pár kufry a pod dozorem místních domobran jako u nás po válce. U nás byli Němci určitě déle než oni. Oni jsou náplava, stejně jako ve většině států bývalého SSSR , kde většinou byli vysláni z lůna říše jako dozorci a "odborníci". Záměrně to píši takhle , aby to zapadalo. Když někdo volá po národu a národ to použije jako záminku použít sílu je tady paralela s Německem a jeho přípravou na válku. Scénář je stejný. Jde tady o to, že obdobná situace je v okolních státech , maďarští nacionalisté obdivují Putina a může být překvápko. Zatím se nikdo nevraždí, ale patrně jen zatím. Je zajímavé, že obhájci ruské "skromnosti a velkorysosti" tuhle alternativu neberou v potaz. Samozřejmě ať se stane cokoliv bude na vině USA. Nikdo nebere v potaz, co ta ruská sebranka provedla Ukrajině ve 20 -30. tých letech, což si starší generace dobře pamatuje a nikdy jim to nezapomene/ záměrný hladomor a miliony mrtvých/. Rusko se pořád /samozřejmě dělá dojem naivity/ diví, co proti němu všichni mají, ale kam přišli , nechali jen zkázu, když ne fyzickou tak jen morální..Většina obyvatel Evropy  je má raději daleko, až na část obyvatel socialistického ráje, které má v palici školní propagandu a systematické vymývání mozků ala Rudý komisař, které má tuhý kořínek. Zrovna dnes jsem hovořil se sousedem, samozřejmě komunistou/je jich většina/ a jen jsem čekal, kdy se dostane k USA a jejich vymlácení indiánů a obsazení Mexika. A dočkal jsem se. Jsou jako kafemlejnek, přes kopírák. A nevím , kde je NATO na východě, i my jsme na východě  a když přijedeš do Francie Německo je také na východě.. Pokud by šlo o normální situaci, stačilo by jako ve Skotsku na Krymu udělat referendum pod mezinárodní účastí, klidně už před rokem nebo 10 lety, lidé by si to rozhodli a nebyl by problém. Ale k čemu by vlastně Rusům byla armáda, že?
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 21, 2014, 12:33:26
Kříži, ty prostě nezklameš
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 21, 2014, 04:55:24
Já už to nečtu každý den, ale paralela zde je, Rusové chtějí jít do říše, což je správné a pochopitelné, tak bych jim to umožnil , ale jen s pár kufry a pod dozorem místních domobran jako u nás po válce. U nás byli Němci určitě déle než oni. Oni jsou náplava, stejně jako ve většině států bývalého SSSR , kde většinou byli vysláni z lůna říše jako dozorci a "odborníci". Záměrně to píši takhle , aby to zapadalo. Když někdo volá po národu a národ to použije jako záminku použít sílu je tady paralela s Německem a jeho přípravou na válku. Scénář je stejný. Jde tady o to, že obdobná situace je v okolních státech , maďarští nacionalisté obdivují Putina a může být překvápko. Zatím se nikdo nevraždí, ale patrně jen zatím. Je zajímavé, že obhájci ruské "skromnosti a velkorysosti" tuhle alternativu neberou v potaz. Samozřejmě ať se stane cokoliv bude na vině USA. Nikdo nebere v potaz, co ta ruská sebranka provedla Ukrajině ve 20 -30. tých letech, což si starší generace dobře pamatuje a nikdy jim to nezapomene/ záměrný hladomor a miliony mrtvých/. Rusko se pořád /samozřejmě dělá dojem naivity/ diví, co proti němu všichni mají, ale kam přišli , nechali jen zkázu, když ne fyzickou tak jen morální..Většina obyvatel Evropy  je má raději daleko, až na část obyvatel socialistického ráje, které má v palici školní propagandu a systematické vymývání mozků ala Rudý komisař, které má tuhý kořínek. Zrovna dnes jsem hovořil se sousedem, samozřejmě komunistou/je jich většina/ a jen jsem čekal, kdy se dostane k USA a jejich vymlácení indiánů a obsazení Mexika. A dočkal jsem se. Jsou jako kafemlejnek, přes kopírák. A nevím , kde je NATO na východě, i my jsme na východě  a když přijedeš do Francie Německo je také na východě.. Pokud by šlo o normální situaci, stačilo by jako ve Skotsku na Krymu udělat referendum pod mezinárodní účastí, klidně už před rokem nebo 10 lety, lidé by si to rozhodli a nebyl by problém. Ale k čemu by vlastně Rusům byla armáda, že?
Vážený kolego,
zjistěte si např. zde něco o Ukrajině např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Ukrajina. Ukrajina není a ani v historii nikdy nebyla jednolitým etnikem. Ba právě naopak. Na tomto území se k Ukrajincům hlásilo vždy cca +50% obyvatelstva. Takže vyženeme do vedlejších zemí až k 50% neukrajinců? Nebo je demokraticky přesvědčíme prohlásit, že se hlásí k Ukrajinské národnosti a mateřské řeči? A co uděláme s Ukrajinci jejiž mateřská řeč je ruština (např. Kličko)?
Vyhnání bylo pouze a jen ekonomické rozhodnutí Velmocí které nechtěli opakovat chybu po WW I která vedla k WW II (skutečnost není politicky korektní). Platilo po celé Evropě včetně "demokratické" (Francie, Itálie, Beneluxu). Mělo za cíl zabránit ekonomickému kolapsu Německa po prohrané válce. Nahradilo v hospodářství totálně nasazené pracovní síly a demograficky válečné ztráty země (výsledek cca +1,5 mil.). Zanechaný Německý majetek v zahraničí byl podstatnou částí Válečných reparací Německého státu a státem byl  postiženým nahrazen paušální částkou (tuto "spravedlnost" ať si občané vyřeší se svým státem). Vyhnáni byli pouze Ti kteří již dříve přijali Říšskoněmecké občanství (nikoli např. adoptivní otec p. Schwarzenberga na rozdíl od jeho biologického).
Zjistěte si co provedla před Stalinem Vilémovsko-Německá a Polská sebranka na Ukrajině při a po WW I (5. let zde rabovali potraviny, doma si zabránili hladomoru na úkor hladomorů na Ukrajině). Asi se budete velmi divit, že to bylo skoro to samé jen se o tom nehovoří. Zkuste si promluvit s některým Voliňákem jež sem přišel po WW II co tam za okupace  prováděli Poláci (Armia Krajowa) a Ukrajinci (milice včetně UPA) s obyvateli. Proč dobrovolně narukoval. Pro ně tehdy byli Rudí (i komisaři) osvobození. Pár jich zde ještě žije ale nechtějí vzpomínat.
Vaše názory jsou někdy pouze černé nebo bílé ale život je vždy v odstínech šedi. Za vše špatné na světě nemůže jednou pouze Rus, jednou pouze Amík, jednou židé nebo svobodní zednáři. Já tvrdím, že život není derby Sparta-Slavia kde za vše špatné může protivník a mí hoši jsou čistí jak lilie. Můžeme odsuzovat pouze konání ale vždy brát shodný metr (etalon) jak na Slávisty tak i Sparťany. Vy častokrát fandíte Slávii které promíjíte to co na Spartě kritizujete (oprávněně). Já se snažím ten shodný metr nacházet bez růžových brýlí nebo fanklubu. Pouze za sebe a pro sebe, ne ve jménu někoho nebo něčeho. Jsem však jen člověk a nikoli Vševidoucí Bůh.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: zelezny kriz Březen 21, 2014, 09:55:13
Vážený kolego, Vaše šeď má jednu chybu, vše se tam schová a omluví. Když někdo mluví o něčem nebo něco srovnává, šeď odpoví, ale co tamti, ti byli ještě horší a támhleti, ti byli to samé jen se o tom nemluví. Tady byla řeč o obyvatelích Ukrajiny, kteří se prohlásili za rusy, /nic proti tomu/odhlasovali si odtržení s pomocí vojsk jiné mocnosti, která dnes zabírá vše, co na tom území je a odmítá se o tom bavit. Šedé vidění prohlásí-no a co, jsou ještě horší než oni a vlastně na to mají právo. Víte vy černobílí jaké je tam etnické složení obyvatel? Je třeba používat fakta, nehledat cokoli, co to omluví. Proto je až zarážející obdoba našich Němců,  víte pane kolego, kolik Němců žilo v ČSR? Měl by jste si něco přečíst. A také chtěli do říše a ničili majetek a měli armádu cizí mocnosti za bukem. Ale ta , na rozdíl od Ruska aspoň uzavřela smlouvu  /je jedno jak tlačila/, kde ČSR "přenechala"území , na kterých čeští Němci žili..Rusko se vůbec neobtěžuje s čímkoliv. a pokud se nepletu , dnešní svět je na smlouvách a dodržování hranic založen. Přestaňte koukat v mlze a zkuste se podívat na světle, jak se věci mají. Jsem zvědav. co budete psát, až Rusové vlítnou na Ukrajinu, samozřejmě nejdříve jejich profíci zařídí nějakou demonstraci, kde jistě budou nějací usmrcení/samozřejmě Rusové/ a nebudu se moc mýlit, až tam bouchne nějaká bomba nebo se odpálí barák i s ruskými obyvateli..Jistě budete tvrdit, že to zorganizovala CIA, kdo jiný, že?  ;)
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Sláma Březen 22, 2014, 09:43:55
Tak, to by asi stačilo, nebo ne? Kříži, máš dar psaní, umíš se vyjádřit, ale stále jenom k jednomu tématu. u ostatních odbočuješ.  Název zde je Diskuse k zajímavým odkazům, nikoli Diskuse o Ukrajině. Přejděte prosím na jiné fórum a tuto diskusi ukončete. Nepište již další příspěvky. Téma se rozvíjí systémem K.O, nikoli O.K...
Sláma
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 22, 2014, 11:31:36
O.K.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 22, 2014, 02:40:56
http://www.denik.cz/ze_sveta/poslanec-berkovec-i-pro-krymske-tatary-je-rusko-symbolem-jistoty-20140318.html
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Ssgt.Vais Březen 22, 2014, 05:29:42
Tedy s názorem pana senátora se nějak nemohu ztotožnit...
(https://pbs.twimg.com/media/Bi6TVVPCAAAFLwC.jpg:large)
Pro ty co nerozumí: Tataři pryč z Krimu!
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 22, 2014, 05:59:08
Názor p. Žantovského:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Expert-zasne-cemu-se-u-nas-rika-novinarina-Podivejte-co-provadel-Veselovsky-s-poslancem-Usvitu-312458

Postřehy poslance expolicajta Humla:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nejdriv-jsem-kyjevskym-protestum-fandil-pise-poslanec-Huml-Ale-pak-se-zacal-zajimat-a-zjistil-312464

Jeden shrnující komentář bez závěru:
http://www.blisty.cz/art/72639.html

Neodpustím si jednu úvahu.
Základní tmel Ukrajiny jež ji charakterizuje byla skoro tisíciletá schopnost soužití různých národů a národností v jednom celku včetně trvalého vybalancovávání i protichůdných požadavků i bývalých nepřátel. Díky >500 letému životu "na okraji" tehdejších říší museli být a byli její obyvatelé podstatněji soběstatečnější než bylo potřeba v centralizovaných říších a navíc s nevyprofilovanou trvalou (dědičnou) vládnoucí elitou. Do elity postupovali schopní ze silné střední třídy, neschopní klesali zpět do střední třídy. Pakliže tuto schopnost potlačíme a nenahradíme despocií státní útvar se samovolně rozvolní a rozpadne, atomizuje dle lokálních (národnostních, církevních, kulturních, ekonomických)  nevybalancovaných požadavků. Vznikem "revoluční ale legální a legitimní" vlády byla tmelící schopnost ztracena. K jejímu opětovnému nalezení můžou pomoci jen předčasné ale hlavně naprosto svobodné volby a znovuobnovená nepsaná dohoda místních. Jestli se jich Ukrajina nedočká atomizuje a nikdo tomu nezabrání pokud by ji neokupoval. Nic na tom nezmění ani nesouhlas i různé dohody nynější elity, nové Ukrajinské ekonomické oligarchie.

P.S. Je zajímavé, že Ukrajina nikdy neměla na rozdíl od okolních říší historické hranice ale vždy své historické centrum, Kyjev.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Kageneck Březen 22, 2014, 06:27:20
Jsem si říkal, kdy se tu podobné téma objeví :) Jinak zdraví uživatele ze Švédska ;-)

Postavil bych ten problém trochu jinak... vůbec bych neřešil legitimitu referenda nebo ne nebo možná jen jednou větou... netvrďte mi, že jsou to standardní podmínky, když na území suveréního státu vlítne cizí mocnost a pod jeho taktovkou se koná referendum. A je úplně jedno, že by většina hlasovala stejně pro, stejně by to dopadlo v Sudetech v roce 1938... opravdu to je styl, podle kterého chceme postupovat i v budoucnu?

Že se Rusové vzdali Krymu v roce 1954 je tak trochu jejich problém, stěžovat si na vlastní chyby je přinejmenším úsměvné. Hranice se mění, území přecházejí od státu ke státu.... takhle se prostě postupovat nedá. Podle stejné logiky by Rakousko mohlo činit nároky na české země, Německo na východní prusko atd. Od toho zde máme mezinárodní právo a mezinárodně uznávané hranice. Tuším, že v roce 1994 se Ruská federace zavázala, že respektuje a garantuje hranice Ukrajiny včetně Krymu... tím pro mě celá debata o tom, kdo je v konfliktu hodný a zlý končí. Rusko porušilo dohodu, ke které se samo zavázalo.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Březen 22, 2014, 10:03:59
Trochu jiný pohled na "Ukrajinské jaro". Jsem zvědav, zdali se bude ukrajincům v nové západní demokracii žít lépe, stejně jako se žije lépe libijcům, po odstranění Kaddáfího (pro neznalé se Libie jako stát téměř rozpadla na kmenová území, která mezi sebou válčí).

http://svobodnenoviny.eu/financni-mrchozrouti-se-sletaji-na-ukrajinu/
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: venco Březen 23, 2014, 07:50:46
Nejaké to počúvanie
http://www.osud.cz/video-na-volnik-byvaly-namestek-ministra-financi-reaganovy-vlady-paul-craig-roberts-pro-slobodny-vys
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 23, 2014, 12:04:13
https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 23, 2014, 11:33:12
Sice odkaz jež sem možná přímo nepatří ale např. pro Kříže úvaha, názor o Sudetech vz. Krym:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Historik-se-vratil-ke-srovnavani-Krymu-a-Sudet-O-tech-pry-nic-nevime-protoze-nam-o-nich-lhali-312476

A navíc přednáška někomu k zamyšlení, někomu k zavrhnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k&list=HL1395566434&feature=mh_lolz
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 24, 2014, 08:35:02
Názory jež jsou obdobné s mými. Z tohoto základního pohledu vychází mé hodnocení návazných dějů:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Kotrba-k-Ukrajine-Zaoralek-se-chova-jako-pitomec-Budeme-hladovet-Zblaznil-se-i-Zeman-312554

a

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyznamny-evropsky-politik-Na-Ukrajine-vladnou-fasiste-z-masa-a-kosti-312603
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 25, 2014, 05:23:22
http://vimeo.com/88192361
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Sláma Březen 25, 2014, 11:59:13
Kříži,
mně vadí celá tato diskuse. A nejen ona. Do Panzernetu jsem se dostal před mnoha lety, kdy se zde diskutovalo o historických událostech, o zbraních, o době minulé.
        Dnes se z toho stalo, a to také díky Tobě, úložiště politických vášní a nesmyslných debat. Budu rád, a nejen já osobně, když se tyto debaty přesunou na politická fóra a zde necháte prostor tankům, lodím, letadlům, jak to bylo v době nedávné. Mám známé, kteří si kdysi rádi přečetli pasáže zde o lodích, letadlech a tancích, které vytvořili pospec, Sahidko, nebo Tony. Dnes se zde nic nenapíše, jenom se neustále blbě kecá a úroveň fóra upadá. Ty to víš, protože jsme o tomto tématu spolu povídali již mnohokrát a nedokážeš nic pochopit. Jenom každému, kdo se opováží Ti to připomenout, je dle Tebe okamžitě cenzor, komunista, politruk.
     Psal jsem Ti také otázky typu: Kdo obsadil Rakousko?, Kdo obsadil ČSR? Kdo napadl Dánsko, Belgii, Holandsko, Francii, Norsko, Řecko, tehdejší SSSR? Bylo to dle Tvého názoru SSSR a nehodní Češi, že?  A tak dále a tak dále. Nejsi schopen se zabývat minulostí jinak, než skrzevá své vlastní pocity.
      Nemá smysl se dále rozepisovat. Budu upřímný, tyto debaty sem nepatří, ať se vám to líbí nebo ne. K těmto tématům Panzernet forum nikdy zaměřeno nebylo a doufám, že ani nebude.

     A poslední věc- Panzernet forum není věc veřejná, i když je umístěno na internetu se svobodným přístupem k informacím. Ten kdo to vše platí ze svého je panzernet a tudíž má stále (a bude mít) právo veta, protože celý projekt je jeho osobním vlastnictvím. Ať si o tom myslíš co chceš, třeba i to, že jsem politruk....
      A protože každý, nejen Ty, zde vyjadřuje své názory svobodně, i když mluvíš o cenzuře, celou diskusi bych nejraději smazal. Je o ničem.
Sláma
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 25, 2014, 02:14:06
Souhlas.
Vraťme se k funkčnímu jádru portálu. V tomto tématu končím a doporučuji to i druhým.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: poviedkar Březen 27, 2014, 03:21:37
ZK zase si raz nesklamal. Musím ťa však opraviť. Nám VADÍ Hitler aj Stalin aj všetci ich následovníci a pohrobkovia šíriaci nenávisť a pomýlené ideológie. Lenže keď tak pozerám na ten tvoj príspevok tak hneď v piatej vete si to celé otočil na Stalina a súdruhov komunistov. Toho si sa držal v nísledujúcich dvoch riadkoch a v poslednom odseku si nepriamo prirovnal terajší režim v rusku k tomu minulému. Podotýkam že ide o demokraticky zvolenú ruskú vládu ktorú si obvinil že sa správa ako komunisti v najlepších rokoch svojej vlády. Nikto netvrdí že komunisti boli ľudomilný a zhovievavý páni a nikoho neobmedzovali a šírili svetový mier na všetky svetové strany. DO TEJTO TÉMY TO VŠAK NEPATRÍ!!! Tu preberáme aktuálne problémy Ukrajiny a Krymu. Nie sťahovanie národov v ZSSR v 30. rokoch. Prosím akceptuj to a nešír tu nenávisť lebo sa môže stať že ťa obvinia z imperializmu a vojnového štváčstva. Z tvojho posledného príspevku priam srší nenávisť k všetkému ruskému a popravde len zbežné prečítanie mi zdvihlo krvný tlak. Vňčšinou nazviknem reagovať na somarinky ale teraz som sa nezdržal. (Ospravedlňujem sa adminovi za tento OFF.)

Ale vráťme sa späť k problému Krymu. Ukrajina (z môjho pohľadu) nemá veľa možností ako sa s tým vysporiadať. Vysťahovanie ruského obyvateľstva neprichádza do úvahy kvôli medzinárodnému tlaku (Ukrajinci by v tom prípade vyzerali ako utlačovatelia a to im samozrejme nehrá do kariet lebo sa pokúšajú pripojiť k štátom EU.) a vojenský zásah na Kryme proti ruskej "invázii" nemá šancu na úspech ak rusi nasadia armádu (Čo by určite urobili, Ukrajinu by tak prevalcovali a pripojili k Rusku alebo by tam dosadili novú proruskú vládu.). Tak či tak Ukrajina nemá šancu udržať si Krym bez výraznejšej podpory západu a je v slepej uličke. Krym pomaly ale isto prechádza do rúk Ruska a oni nemôžu nič len sa bezmocne prizerať a naprázdno protestovať.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Březen 27, 2014, 03:30:22
A je to tady. Ukrajinská armáda začala, za účasti západních novinářů, dobývat na Rusku území zpět :).

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/331723-ukrajinsti-vysadkari-v-plne-polni-obsadili-ruskou-navigacni-stanici.html
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 27, 2014, 07:47:23
Podobnost "čistě náhodná" ?!
Kyjevské orgány jsou ochotny uvěznit kohokoli podezřelého z protivládních aktivit. A k zatčení nebudou potřebovat soudní vyjádření, ani jakékoliv operativně pátrací akce. Tato pravidla jsou obsažena v návrhu zákona o preventivním zadržení podané poslanci ze strany "Vlast".
Ostatně, video hovoří celkem srozumitelně
https://www.youtube.com/watch?v=iQjvIXwaEqQ#t=135
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: zelezny kriz Březen 27, 2014, 10:59:11
Poviedkar-bohužel vše spolu souvisí, proč je Ukrajina ohrožena a co se může stát. Z toho se nedá vyklouznout a nemá cenu polemizovat o demokracii v Ruské federaci. To je tam neznámý pojem. Ale jedno je jisté, ať u je to jakkoli, jakmile se do sebe pustí, Rusko už odsud nikdy neodejde..V tom je ten problém, ono tam nejde řešit nějaký "fašismus" nebo nedej bože kvůli  nějakému obyvatelstvu, chce opět to, co již jednou vlastnilo. A je tam potenciál války, což není sranda..A já jsem středoevropan a cítím se doma mezi západními demokraciemi a jejich tradicemi , a nechci, aby se opět vraždili lidé, v čemž je Rusko expert. Nic víc, nic míň. Čím jsou dál, tím lépe.Ukázali, že jakákoliv vstřícnost a naivní myšlenka, že se změní je mimo realitu. Bohužel, spojenci a hlavně USA od roku 1989 odsunulo z Evropského prostoru 85% svých jednotek. Takže jsme téměř bezbranní , někdo tomu tleská, já ne ..Toť vše. Jestli to začne, bůh s námi ..
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Březen 28, 2014, 08:10:37
Poviedkar-bohužel vše spolu souvisí, proč je Ukrajina ohrožena a co se může stát. Z toho se nedá vyklouznout a nemá cenu polemizovat o demokracii v Ruské federaci. To je tam neznámý pojem. Ale jedno je jisté, ať u je to jakkoli, jakmile se do sebe pustí, Rusko už odsud nikdy neodejde..V tom je ten problém, ono tam nejde řešit nějaký "fašismus" nebo nedej bože kvůli  nějakému obyvatelstvu, chce opět to, co již jednou vlastnilo. A je tam potenciál války, což není sranda..A já jsem středoevropan a cítím se doma mezi západními demokraciemi a jejich tradicemi , a nechci, aby se opět vraždili lidé, v čemž je Rusko expert. Nic víc, nic míň. Čím jsou dál, tím lépe.Ukázali, že jakákoliv vstřícnost a naivní myšlenka, že se změní je mimo realitu. Bohužel, spojenci a hlavně USA od roku 1989 odsunulo z Evropského prostoru 85% svých jednotek. Takže jsme téměř bezbranní , někdo tomu tleská, já ne ..Toť vše. Jestli to začne, bůh s námi ..

Jak jsem již psal. Rusko samozřejmě nezajímá fašismus na Ukrajině. Rusko se logicky cítí ohroženo vývojem na Ukrajině, která spadala do sféry jeho vlivu. Tento vývoj však inicioval západ, tudiž on byl tím katalyzátorem. Potenciál války - nenech se vysmát. Kroky Ruska jsou plánované, nikoliv náhodné. Západ do otevřeného konfliktu s Ruskem také nepůjde, což jeho kroky jasně naznačují. Ve vraždění lidí jsou experty všechny velmoci (viz. například oběti Jalty). A k naší bezbranosti - stačí zavřít kohoutky.

V celém konfliktu nejde o lidi ani národy. Jde o moc, a to z obou stran. Zkus si přečít odkaz, který jsem sem dával k bance Goldmann Sachs. Nikdo není pouze dobrý nebo špatný, nejde o boj dobra se zlem. Jeho důsledky a příčiny nebudeme asi nikdy schopni přesně určit.

K invazi 1968 došlo po dohodě západu a východu. Opět nešlo o "nějaké Československo", ale o sféry vlivu a moc.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 28, 2014, 10:01:59
A co se týká mezinárodních smluv a jejich porušování:
Pokud mne paměť nešálí, tak při sjednocování Německa bylo dohodnuto, že na území tehdejší NDR (DDR) nebudou rozmístěny žádné americké, či jiné okupační vojenské jednotky. A dále, že NATO se nebude rozšiřovat dále na východ.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: pospec Březen 28, 2014, 01:59:27
Informace z roku 2009:
Tehdejší ruský prezident Dmitrij Medveděv obvinil Západ, že porušil své sliby dané po pádu železné opony, neboť rozšiřování NATO na východ odporuje závazkům, které Moskva dostala během sjednocování Německa. Totéž již po rozpadu SSSR v roce 1991 oznámil i Michail Gorbačov.

Jeho tehdejší ministr zahraničí Eduard Ševardnadze ale z gruzínského Tbilisi tvrdí, že Západ sovětům žádná taková ujištění nedával. Dokonce i rozpuštění Varšavské smlouvy bylo tehdy „nad rámec naší představivosti", podotýká. Ševardnadzeho americký protějšek v roce 1990, ministr zahraničí James Baker roky popíral, že by mezi SSSR a USA došlo k nějaké dohodě. Tehdejší americký velvyslanec v Moskvě Jack Matlock už ale dříve prohlašoval, že Moskva od Washingtonu dostala „jasný závazek". A Hans-Dietrich Genscher, německý ministr zahraničí v roce 1990, oponuje, že nic takového se nikdy nestalo.

Deník Der Spiegel došel též k závěru, že Západ bez jakýchkoli pochybností učinil vše, co bylo v jeho silách, aby přesvědčil sověty, že členství v NATO pro státy jako Polsko, Maďarsko nebo Československo vůbec nepřipadá v úvahu.

10. února 1990 Hans-Dietrich Genscher mezi čtvrtou a půl šestou odpoledne mluvil s Eduardem Ševardnadzem:
„Uvědomujeme si, že členství sjednoceného Německa v NATO vyvolává složité otázky. V jednom ale máme jasno: NATO se nebude rozšiřovat na východ." A protože se konverzace točila hlavně kolem východního Německa, Genscher výslovně dodal: „A týká se to i otázky rozšiřování NATO obecně."

Více zde: http://www.literarky.cz/politika/svet/1748-poruil-zapad-sve-sliby-vi-rusku
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 28, 2014, 04:59:22
Upřímně řečeno, nic moc  Evropu asi nečeká

http://www.literarky.cz/blogy/petr-schnur/17139-demokraticky-matrix-nebo-fasizujici-realita
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Sláma Březen 29, 2014, 11:11:03
To sahidko: ochrana je zde, uplně stejná, jako vždy. Prostě a jednoduše nikdo již více sem nepište... A bude po všem.
Já vím, máme každý svůj názor, ake nikdo přesně nevíme, co se tam děje. Mluvil jsem s člověkem, který donedávna na Ukrajině žil pět let, jako zástupce naší společnosti. A má zcela jiné názory na věc, než jaké jsou publikovány v našich médiích.
A také se s nikým nehádá a nikoho nepřesvědčuje. Jsou z toho zbytečné hádky.
Tak tedy, v této sekci mne více neuvidíte!  :)
Nebo se neuvidíme navzájem?
Sláma
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Březen 29, 2014, 12:18:18
Upřímně řečeno, nic moc  Evropu asi nečeká

http://www.literarky.cz/blogy/petr-schnur/17139-demokraticky-matrix-nebo-fasizujici-realita

Zajímavé, nicméně to zapadá do rozdílu mezi "oficiální" a skutečnou historií. Člověk samozřejmě nemá všechny (skoro žádné) informace (kdyby je měl, tak je nebude pouštět do světa), ale z toho mála si může každý uvědomit, že věci nejsou tak, jak je nám podáváno. Z tohoto přesvědčení lze pak vycházet a snažit se hodnotit věci proč, zač, nač.

Pro kříže: „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.“ (Kurt Tackmann). Sbohem v tomto tématu.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Březen 29, 2014, 02:42:12
Troška německého pohledu na Ukrajinu
http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/17150-nemecka-diskuse-o-ukrajine

http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/17170-obama-znovu-pepisuje-djiny-tentokrat-kosova-
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Březen 30, 2014, 09:11:36
Rozbory bez ideologie a stranictví:

https://www.facebook.com/martin.hekrdla/posts/501071713330226
http://www.blisty.cz/art/72707.html

Omlouvám se. Již jsem zticha.

P.S. Není přechod na "druhou stranu barikády" v tomto věku a po této praxi na fakultě které se dříve přezdívalo verbovka KGB více jak podezřelý?
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: zelezny kriz Březen 31, 2014, 06:34:58
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zpravodaj-ct-z-krymu-zazival-jsem-sok-z-fanatismu/r~90628d3eb3f311e3b9c60025900fea04/
Je to postřeh někoho, kdo tam byl a není to, jak jistě uznáte zaujatý člověk. Mne osobně právě děsí to, co jeho ...
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Duben 02, 2014, 03:45:38
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nemect-byznysmeni-spechaji-do-moskvy-vi-dobre-proc/r~d636827ab99d11e3b4c00025900fea04/
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Duben 02, 2014, 04:43:14
Já to vidím tak: průměrný Rus se bez německého auta obejde a přežije. Průměrný Němec bez ruské ropy a ruského plynu? No, možná taky přežije.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Tony eM Duben 06, 2014, 06:44:47
Téma promazáno a otevřeno, vyvarujte se příspěvků mimo téma.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Duben 26, 2014, 10:01:34
Ukrajina: poučení z krizového vývoje…

http://www.blisty.cz/art/73018.html
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Tomin da Tuapse Duben 28, 2014, 09:46:11
Na straně majdanu v Kyjevě bojuje židovská bojová stovka (sotňa). Její odznak- hvězda Siona na fóne benderovské vlajky. No asi krátká paměť u některých Židů   :D

(https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10176274_1478002542416534_8919030795456640789_n.jpg)
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Listopad 23, 2014, 09:34:43
Americký filmař a režisér Miguel Francis Santiago uvedl premiéru svého druhého filmu o tom, co se děje na jihovýchodě Ukrajiny. Vycestoval do této oblasti a na podnět světových médií tam hledal ruskou armádu. Nenašel...
Seznámil se s velitelkou jednotky Veselin, bývalou podnikatelkou ze sousedního Mariupoľu, která nechala všechno a šla bránit svůj domov. Spolu s bojovníky její jednotky našel a zachránil babičku jisté ženy. Stará žena žije v úplně bombardováním ukrajinskou armádou zničené oblasti. Miguel Francis Santiago se setkal s několika civilisty a vojáky, ptal se, kdo jsou, odkud jsou. Nikdo z nich ruské vojáky neviděl. Povstalci mu vysvětlili, že si museli vzít zbraně do rukou, aby bránili svou zem, své domovy, své rodiny. Filmař zaznamenal neuvěřitelný, obrovský rozsah lidského neštěstí, válku, utrpení, krev. Ale vidí, že i zde život jde dál, dokonce zkoušejí v divadle a lidé navštěvují představení. Lidé věří, že se toto krvavé nesmyslné divadlo přece skončí a zase budou žít klidně a šťastně ....

http://www.youtube.com/watch?v=oV1dHMEft8k

zdroj: rozpad.cz
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: von.erzgebirge Leden 03, 2015, 11:03:22

Problém Krymu má dva hlavní aspekty. Jedna věc jsou vybudované vojenské základny a druhá to, že občané Krymu se cítí být Rusy.
Pokud jde o ten vojenský aspekt, tak někomu vadí, že Rusko chce kontrolovat svoji jižní hranici a Černé moře a vidí v tom důkaz Ruského expanzionismu.
Ale to, že tu samou oblast chtějí kontrolovat USA, se má chápat jako co???
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: sandoslap Leden 05, 2015, 11:18:28
Ono všeobecně spíše veřejnosti vadí, jaké prostředky k tomu Rusko používá. Vojáci v "dobrovolnických" uniformách, úmyslně přehnané sliby...krom toho, USA má přece jen světově většinou o dost demokratičtější pověst než Rusko.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Leden 06, 2015, 02:17:16
Otázka je, kdo je veřejnost. A pokud si pamatuji, Putin zabral Krym a tím to pro něj mělo skončit, varoval před dalším dělením Ukrajiny. I když původně, až do založení SSSR, sahalo Rusko až k Dněpru. Nelze se tedy divit, že tamní obyvatelé se cítí být spíše Rusy než Ukrajinci. A pokud by mi zakázali mluvit rodnou řečí, omezili běžná lidská práva, začali mne považovat za člověka druhé kategorie, musel bych se dívat na fašistické symboly, uctívat "hrdiny" SS jednotek, asi bych taky sáhl ke zbrani a usiloval o samostatnost.
A co se týče prostředků, vzpomeň si na gruzínskou agresi do Osetie: on černoch mluvící anglicky, byť v gruzínské uniformě, asi není klasickým Gruzínem.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: sandoslap Leden 06, 2015, 06:06:11
To lze jen těžko zpochybnit-avšak stále to neospravedlňuje prohlubování této propasti pomocí lží a reálné vojenské agrese.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: pospec Leden 07, 2015, 12:40:38
Osobně zde zažívám velkou krizi - podporovat putinovské Rusko, které by lidi s mým nacionálním smýšlením nejraději i přes jejich hlásaný nacionalismus (vcítění do kůže Rusa), vidělo ve vězení (za Stalina bych skončil na Sibiři), nebo podpora pochybné EU a oněch údajných kyjevských fašistů?

PS - co se týká Krymu a údajných demokratických voleb, stačí si vzpomenout na hlásání, že za dob socialismu řadový dělník plní pracovní lhůtu na 200% a to se mi odráží i v Krymu, kde ukrajinské obyvatelstvo se přes 90% vyjádří, že chce k Rusku (až po vylodění ruských vojsk - o demokratičnosti takových voleb bych pochyboval), byť tolik Rusů tam být ani nemůže být.

PS2 - který zdravě uvažující Ukrajinec by chtěl do EU či Ruska? Dle mého zde jde pouze o vnitropolitický boj o moc různými prostředky a za jakoukoliv oběť?

PS3 - všimli jste si, že většina Židů (včetně Izraele jako státu), sympatizuje spíše s oním fašistickým Pravým sektorem a celkově (údajnou fašistickou) kyjevskou vládou než s Ruskem a proruskými povstalci i přes údajný fašistický Antisemitismus, co na Ukrajině má vládnout?
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: von.erzgebirge Leden 07, 2015, 01:10:25
Ono všeobecně spíše veřejnosti vadí, jaké prostředky k tomu Rusko používá. Vojáci v "dobrovolnických" uniformách, úmyslně přehnané sliby...krom toho, USA má přece jen světově většinou o dost demokratičtější pověst než Rusko.
Podle mého mínění lze o správnosti tvých názorů s úspěcem pochybovat - (pamatuji, že v r. 1967 byly v některý státech USA na prostředcích veřejné dopravy a dveřích restaurací cedulky s nápisem: PSŮM A BAREVNÝM VSTUP ZAKÁZÁN.) - a vzpomínám, 6. června 1945 jsme se přestěhovali z Benešova u P. do Ústí n. L. kde po americkém bombardování zbyly ze středu města rozvaliny a fabriky vč. nádraží byly poškozeny minimálně. Ze zasypaných sklepů byli po několik let vytahovány zabité děti, ženy a starci.
Z padesátých let mám vzpomínky na rozhlasové relace o Korejské válce. Později na americké vraždění ve Vietnamu kde kromě bomb zasypávali džungli koncentrovanými arboricidy, herbicidy a defolianty. A co rozbití Jugoslávie a bombardování Srbska kde Havel vyprázdnil pojmy pravda a láska svým humanitárním bombardováním. Nemluvím o odtržení Kosova ani o dalších válkách rozpoutaných amerikou za posledních 70 let vč. zahraniční politiky USA která se snaží problematické či nepřátelské státy vnitřně rozvrátit a uvrhnout do chaosu a nestability. Ve spřátelených státech pak jde o eliminaci samostatně uvažujících osobností v klíčových pozicích a jejich nahrazení šedými myšmi, které se vždy přizpůsobí tomu, co si přeje imperátor. Rozvrat na Blízkém Východě má také na svědomí cílená politika vlády Spojených států.
Nehodlám popisovat vše, stačí si vygooglovat onu demokratickou pověst mírumilovných amerikanců....
PS - Stalin je vice jak 60 let mrtev. SSSR již neegsistuje 25 roků. A Židé sympatizující fašistickým Pravým sektorem a údajnou fašistickou kyjevskou vládou... sympatizovali na počítku 30. let min.století i s Hitlerem.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: NeonMaster Leden 07, 2015, 04:49:15
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/358100-na-ukrajine-porusuji-primeri-obe-strany-tvrdi-obse.html
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: von.erzgebirge Leden 09, 2015, 11:37:03
Ukrajinský premiér omlouvá hitlerismus invazí Sovětského svazu do Německa a na Ukrajinu
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_09/Ukrajinsky-premier-omlouva-hitlerismus-6936/

Moskva požaduje od Berlína, aby se oficiálně vyjádřil ke slovům ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka o „invazi SSSR do Německa a na Ukrajinu“.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_09/Moskva-zada-od-Berlina-aby-se-vyjadril-ke-slovum-Arsenije-Jacenuka-3416/

Končím slovy básníka:
Strašili mě Amerikou, teď mě straší Rusama,
strašáky mám v konečníku, šéfuje jim Obama.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: von.erzgebirge Leden 10, 2015, 10:45:07
Online vydání časopisu Spiegel ve své rubrice nazvané Satira komentovalo vyjádření předsedy ukrajinské vlády následujícími slovy:

„Ano, skutečně již od roku 1942 se sovětská vojska bezohledně prodírala na západ. Dokonce se tehdy nestyděla pronásledovat armády demokraticky zvoleného německého kancléře Adolfa Hitlera přes ukrajinské území. Bylo jim evidentně zatěžko postupovat delší trasou jižně od Černého moře, aby se Ukrajině vyhnula. Nakonec Sověti narušili svrchované německé hranice, jak si my všichni s panem Jaceňukem dobře pamatujeme.“

Číst všechno: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jacenuk-jiste-si-pamatujeme-sovetsky-vpad-pres-ukrajinu-do-nemecka/

Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Leden 10, 2015, 08:46:33
Vy se hluboce ale hluboce mýlíte. Pan premiér je dle hodnocení našich spojenců zpoza louže a Brusele demokrat každým coulem. Níže jsou jeho některá dřívější prohlášení. Sice z východních serverů ale výmluvné a v čase autentické. Jeho demokratický rozsah jde od Ády přes Banderu a Steckého, politiky EU a USA po Putina. Takový rozsah zbarvení má ve zvířecím světě jen chameleon.
http://politikus.ru/video/39977-yacenyu ... amida.html
http://politikus.ru/video/39976-yacenyu ... ssiyu.html
http://politikus.ru/video/39975-yacenyu ... ennoy.html

Shrnuto:
- Dolar - to je papír a finanční pyramida
- Putin zachránil Rusko
- Ukrajinazace Krymu byla násilná
Osobně zde zažívám velkou krizi - podporovat putinovské Rusko, které by lidi s mým nacionálním smýšlením nejraději i přes jejich hlásaný nacionalismus (vcítění do kůže Rusa), vidělo ve vězení (za Stalina bych skončil na Sibiři), nebo podpora pochybné EU a oněch údajných kyjevských fašistů?

PS - co se týká Krymu a údajných demokratických voleb, stačí si vzpomenout na hlásání, že za dob socialismu řadový dělník plní pracovní lhůtu na 200% a to se mi odráží i v Krymu, kde ukrajinské obyvatelstvo se přes 90% vyjádří, že chce k Rusku (až po vylodění ruských vojsk - o demokratičnosti takových voleb bych pochyboval), byť tolik Rusů tam být ani nemůže být.

PS2 - který zdravě uvažující Ukrajinec by chtěl do EU či Ruska? Dle mého zde jde pouze o vnitropolitický boj o moc různými prostředky a za jakoukoliv oběť?

PS3 - všimli jste si, že většina Židů (včetně Izraele jako státu), sympatizuje spíše s oním fašistickým Pravým sektorem a celkově (údajnou fašistickou) kyjevskou vládou než s Ruskem a proruskými povstalci i přes údajný fašistický Antisemitismus, co na Ukrajině má vládnout?
Pár připomínek:
PS Referenda na Krymu byly 3 za 20 let s obdobným výsledkem. Krymští vždy chtěli k Rusku.
PS2 Každý Ukrajinec chce tam kde se bude mít lépe než doma a umí řeč. Započali ve Lvově (do Polska), pokračovali na Krymu (do Rusko), následovalo Zakarpatsko (do Maďarska), pak až byl Donbas (do Ruska)  a nakonec se ozvali i Rumuni (do Rumunska). Separatizmus jde napříč státem.
PS3 Jedno z vysvětleních může být to, že dnešní Ukrajinské elity pocházejí z oligarchů jež jsou většinou židovského vyznání a o vliv válčí mezi sebou. Takže nemají takový pocit ohrožení jako při Majdanu kdy Vrchní Rabín vyzýval k emigraci židů.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: von.erzgebirge Leden 12, 2015, 11:27:57
Skandální mlčení Berlína k ještě skandálnějšímu výroku Jaceňuka:
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/skandalni-mlceni-berlina-k-jeste-skandalnejsimu-vyroku-jacenuka/
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: von.erzgebirge Leden 12, 2015, 11:44:10
Když chtěl skautský oddíl  používat protěž bylo mu to soudem zakázáno, proto, že je to potvoru přesně ta samá, kterou měla ve znaku divize SS "Edelweiss". ... dá se to vygooglovat je to tři roky nazad.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Leden 12, 2015, 12:12:57
To je divné, protěž dodnes nosí jak rakouské, tak německé horské jednotky.  Navíc byl tento symbol používaný již před 1. světovou válkou. Za druhé SV jej nosily jak jednotky WH, tak SS.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: pospec Leden 12, 2015, 02:35:41
Alpská protěž, mající za vzor tzv. Plesnivec alpský (latinsky Leontopodium alpinum), byl a je symbolem horolezectví a horských jednotek v Evropě celkově - za druhé světové války jej používaly jak německé, tak i italské jednotky, včetně několika francouzských alpských střelců a dokonce i polských horských jednotek (neoficiální - např. jednotka Karpatští střelci) a je to symbolem Alp, odkud pochází, ovšem jeho rozšíření je větší a nachází se minimálně ještě v oblasti Karpat a lze ho najít i na vyvýšených bodech různých pohoří střední Evropy a Balkánu.

Co se týče německých jednotek, musí se zde rozlišovat mezi dvojím provedením tzv. protěže - Protěž alpská byla také symbolem horských myslivců a protěž alpská v černém oválu byla nášivkou horských myslivců Zbraní SS.

Navíc alpská protěž se dá najít i na dnes běžně používaných věcech - nevěříte? Až pojedete do Rakouska, pokuste se hledat rakouské 2 centy (Euro) - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/9/94/2_cent_coin_At_serie_1.png

Jinak alpskou protěž používají dodnes jednotky švýcarské domobrany.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Leden 12, 2015, 04:25:14
Pokud se nepletu, tak protěž v oválu se nosila na rukávu a ta bez něj na čepici. Bez ohledu, zda šlo o WH či SS.
Ale to jsme již trochu mimo téma Problém Ukrajiny a Krymu  ;)

Ale něco k Ukrajině a Krymu.
Něco z "hrdinného" boje banderovců po obsazení Ukrajiny Němci. Podotýkám, hodně brutální fotografie. Smutné je, že současná vláda Ukrajiny se k odkazu těchto "bojovníků" hrdě hlásí a i my ji podporujeme.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Leden 13, 2015, 07:38:56
Anexe Krymu mezinárodně právně stojí naprosto jinak než nám všem propaganda tvrdí. Příběh je až neskutečně komický a jasný. Není třeba vážit zda byla či nebyla dodržena nebo porušena Charta OSN, zda má větší váhu důraz na územní celistvost nebo právo na sebeurčení národů i precedenty.

Ukrajina spolu s Běloruskem je zakládajícím členem OSN z r. 1946. Každý členský stát má OSN garantovány hranice (znak suverenity) tak, že stejnopisy dokladů o jejich vytýčení (dvousrané mezinárodní smlouvy) se uloží u OSN (možno přirovnat k notáři). CCCP uložilo v r. 1946 u OSN své mezinárodní hranice a u Běloruska a Ukrajiny vnitrostátní. Takže u OSN byly garantovány Ukrajinské hranice bez Krymu . Po rozpadu CCCP a potvrzení připojení Krymu k Ukrajině si na rozdíl od ostatních nových států vzniklých z CCCP jediná Ukrajina v OSN neuložila revidovanou státní hranici (měla by tehdy ke změně i mezinárodní podporu). Tudíž Ukrajina má do dneška v OSN garantované hranice bez Krymu a tudíž její znovupřipojení Krymu (1996) je ("darován" byl Chruščovem později a změna neupravena u OSN) ve smyslu Mezinárodního práva anexí cizího území (RF je nástupnický stát CCCP ve smyslu Mezinárodního práva).
Důkaz:
- Na den 14.4.2014 byla svolána USA (stálý člen RB) Rada Bezpečnosti OSN s programem Odsouzení RF za anexi Krymu (pravděpodobně i s vyhlášením sankcí). Dne 13.4.2014 MZ RF zaslal RB OSN dopis ve kterém na tyto skutečnosti RB upozornilo. Program RB se změnil na Projednání dopisu MZ RF. Nebylo přijato žádné usnesení RB. Svolané tiskovky po zasedání RB vyzněli velmi trapně. Přitom celosvětově média konzumenty připravovala na odsouzení agrese RF RB OSN a spekulovala o sankcích (ty vyhlásili pouze členové NATO a EU).
- ICAO, orgán OSN pro civilní letectví mezinárodní letecké koridory přes Krym po 3. dnech od vyhlášení připojení Krymu k RF převedl pod judisdikci a řízení letového provozu (i výběr poplatků) RF.
- Mezinárodní smlouva o Sevastopolu je stále v platnosti a dodržuje se. Jen se zaměnil host za hostitele a naopak.

Názorný příklad jak může šlendrián a diletantství změnit scénáře a skutečnosti děje. Pak se propagandisté mohou ukřičet. Na webech OSN si vše můžete ověřit + na dalších webech.
P.S. Nejtvrdší odsouzení tohoto neskutečného diletantství Ukrajinských vlád a prezidentů bylo prezidentem Kazachstánu který na tiskovce  cca týden po zasedání RB řekl, že prvý úkon vlády nového státu, Kazachstánu byla registrace hranic u OSN. Na Ukrajině měli ale jiné důležitější starosti.....
Ale to jsme již trochu mimo téma Problém Ukrajiny a Krymu  ;)
Omyl, Ukrajinou mašírují nové tlupy banderovců se symboly s kterými bojovali po boku SS, a takto označení při etnických čistkách vyvraždili tisíce lidí a u nás ... ticho po pěšině. Ale zakážeme skautíkům Alpskou protěž.... co kdyby to někomu vadilo.
Omyl.
U nás se tvrdě masmédii i na webech kritizuje prezident který si dovolil toto připomenout a nesouhlasit s Ukrajinským premiérem, že za WW II Rusko napadlo Ukrajinu a Německo a anektovalo jejich území.
Oni i v Pobaltí již veřejně oslavují divize SS které vznikli z jejich tehdejších občanů.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: von.erzgebirge Leden 15, 2015, 02:20:16
Krym jako letadlová loď při »ruském plotu«
Všechno, co se děje kolem Ukrajiny, má jediný důvod. Jde o Krym. Když prý Rusko Krym opustí a předá zpátky Ukrajině, pak mohou být zrušeny sankce a Rusko si zase bude moci vydechnout. Takové otevřené přiznání jsme vlastně ještě nezaslechli. Nejde podle něj o Ukrajinu – tedy alespoň Američanům, ale o Krym.
Vše na: http://www.halonoviny.cz/articles/view/32726052
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Leden 16, 2015, 12:47:45
Krym jako letadlová loď při »ruském plotu«
Všechno, co se děje kolem Ukrajiny, má jediný důvod. Jde o Krym. Když prý Rusko Krym opustí a předá zpátky Ukrajině, pak mohou být zrušeny sankce a Rusko si zase bude moci vydechnout. Takové otevřené přiznání jsme vlastně ještě nezaslechli. Nejde podle něj o Ukrajinu – tedy alespoň Američanům, ale o Krym.
Vše na: http://www.halonoviny.cz/articles/view/32726052

V celém ději jde o dvě pro Rusko a NATO strategické skutečnosti:

- Aby byla/nebyla RF a její významné aglomerace v dosahu NATO raket středního doletu a letectva
- Ovládnutí Černého moře jako koridoru (přes Gruzii) do Kaspické oblasti a Střední Asie, resp. vytlačení z něj RF

Kdo ovládá Krym nyní ovládá celé Černé moře raketami a letectvem. Nádavkem nebyla Ruská Černomořská flotila zbavena jediné relevantní základny. K tomu připočtěte významné oteplení politických vztahů i navázání ekonomické spolupráce RF a Turecka (dodavatel embargovaného zboží, tranzitní plynovod) i Turecký růst v lokální mocnost muslimského světa jež toto významně umocňuje. Tím byla odřezána (obklíčena) Gruzie, nyní jediný Ruský disident na jejich jižních a jihovýchodních hranicích. Spolu s neúspěchem (odchodem) z Afgánistánu byl vytlačen náš (Západní, NATO) jakýkoli vliv z oblastí od Rusko - Čínských hranic po Středozemní moře a nahrazen Rusko - Čínským (Tureckým). Tak se nedivme, že prskáme jako syslové kteří nemohou strávit svůj dokonaný strategický "úspěch". V poslední dekádě jsme podělali i to co se nedalo ani nešlo. Ukrajina je nešťastný stát který si chtěl polepšit a šel s pány na led (jako v té říkance, nechoď Vašku s pány...). Nyní však zůstala již jen šprajcem který bude trvat tak dlouho jak dlouho je (hlavně oligarchii) budeme živit. Naše dlouholeté nabobství a diletantizmus již žádné sankce nespasí ale časem se nakonec vždy obrátí proti nám (ztráta trhů a surovinových zdrojů).
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Leden 28, 2015, 06:18:17
Trošku starší, ale k zamyšlení.

(http://rozpad.cz/forum/download/file.php?id=5180)
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Leden 30, 2015, 11:58:31
Něco z Německa
www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/poslankyne-wagenknechtova-kanclerce-nelzete-o-ukrajine/

Inspirace stalinovým rozkazem 227?
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dobrovolnici-brani-masovym-dezercim-ukrajincu-i-strelbou/

Jen na doplnění
/czech.ruvr.ru/news/2015_01_30/Bojovnici-z-Ajdaru-utoci-na-budovu-ukrajinskeho-ministerstva-obrany-5597/
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Únor 07, 2015, 09:43:59
Novinky dnes překvapily  ???

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361032-focus-kyjev-v-boji-drzi-nad-vodou-nahnedli-pomocnici.html
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Únor 09, 2015, 06:29:11
Stále více se ve mě utvrzuje pocit, že obě strany konfliktu z nás dělají svým PR v*li:

http://www.krajskelisty.cz/plzensky-kraj/okres-plzen-mesto/7682-ukrajina-ocima-ucastnika-pozorovatelske-mise-valka-oligarchu-mobilizace-zen-vypalovani-kostelu-a-pravy-sektor-kseftujici-s-lidskymi-organy.htm

https://www.youtube.com/watch?v=o2PT-oId620

http://zpravy.idnes.cz/oligarcha-kolomojskij-v-dnepropetrovsku-f1t-/zahranicni.aspx?c=A140514_145242_zahranicni_tp

P.S. Oligarcha Kolomojskij ač je židem a Izraelským občanem (i držitel Izraelského pasu) má od sestřelu MH 117 zakázaný vstup do Izraele.
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Únor 09, 2015, 11:44:07
Takové zajímavé shrnutí

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Povstalci-uz-se-s-nejakou-autonomii-nespokoji-Poradce-ceskych-premieru-Tomas-Haas-uz-tusi-jakou-cenu-bude-muset-Kyjev-zaplatit-361050
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Sláma Únor 10, 2015, 07:38:50
Ach jo, to jsme to klesli. Až na samé dno. Umíme jenom kopírovat odkazy.....
Vidím, že schopnost něco napsat je nulová. A schopnost si názor přečíst není o mnoho vyššíííííí....  :(
Sláma
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Oto Únor 12, 2015, 06:29:07
Titulek: "Čím chrastí ruská armáda? Za dva dny by dorazila na hranici se Slovenskem"
 
http://technet.idnes.cz/ruska-armada-cyw-/vojenstvi.aspx?c=A140303_133151_vojenstvi_kuz

Název článku je trošku zavádějící, ale přes to.... Článek sice uvádí fakta o RA, což se přímo netýká problému UA a Krymu, ale vzhledem k vývoji celého konfliktu je zde souvislost.

Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: sandoslap Únor 21, 2015, 08:59:22
Nechť sem skutečně vrháme něco jiného než jen odkazy...co myslíte o nedávné "kotlové" situaci? Zaslechl někdo z vás nějaká reálná čísla či tak něco?
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: pospec Únor 23, 2015, 05:06:22
Dobrá, připojím názor, čísla ohledně kotlů se podle různých stránek na FB různí od desítek do tisíců, přičemž není zde ani shoda v přibližné velikosti kotlů,  výzbroje, apod. Dokonce jsem narazil na údaj, že v kotlích jsou uvězněny i stovky vojáků NATO z Británie (SAS), USA, Francie (Cizinecká legie) plus nějaké další národnosti.

Navíc se v médiích dočítám jen o jednotkách Pravého sektoru, armádní jednotky téměř vůbec, pouze zmínky, že se buď houfně vzdávají či ustupují. Váš názor? Dle mého mlží Ukrajinci, separatisté či novináři a vlády nebo všichni dohromady ...
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: QVAK Únor 25, 2015, 04:05:41
Já si myslím, že se skutečnost nikdy nedozvíme. K těm důvodům co jste vyjmenoval přidejte ještě neskutečný bordel co v kotli údajně panoval, ztrátu štábních i velitelských zápisů a hlášení,  promíchání jednotek a po ztrátě centrálního velení tak při následné evakuaci z obklíčení. Část vojáků jež se vzdala bude jako minule emigrovat před válkou do RF a navrátilci propuštění ze zajetí do EU. Kyjevská vláda tento argument použije aby ztráty přeměnila na zběhnutí resp. nezvěstné (výplata rent a důchodů).
S těmi cizími vojáky to dopadne jako na Doněckém letišti. Nikdo tam z nich nikdy nebyl a je to zajisté naprosto přesně zadokumentováno druhou stranou která navíc v průběhu bojů vytvořila několikrát "humanitární koridory" pro rotaci "unavených" obránců a nyní se pod dohledem OBSE budou v tomto jediném úseku fronty vyprošťovat troskami zavalené mrtvé těla obránců. Takováto velkorysost je vždy velmi výhodně zobchodována při jednáních mezi donátory konfliktu.
Pro Kyjev žádný kotel nikdy nebyl (Porošenko) jen taktické stažení a pro povstalce je podstatné, že porazili, decimovali ale hlavně obrovsky demoralizovali 1/5 proti nim nasazených vládních vojsk (s dopadem na celou armádu) a získali zpět své válečné zajatce (některé i bez bot, naboso).
Útvary (bataliony) NG i soukromé velmi vadí oběma bojujícím stranám. Tak se potichu a dokonce rukou společnou nechávají "zanikat a rozpouštět".  Oni zajatce většinou neberou a za UK jednotkami fungují jako krycí (obdobně jako za WW II NKVD za armádními) nebo pacifikují obyvatelstvo v týlu........
Název: Re: Problém Ukrajiny a Krymu
Přispěvatel: Thor Herman Duben 27, 2015, 11:49:28
Tak pokud se nemýlím, tak by dotyčný patřil okamžitě odvolat. Minimálně.
http://www.novinky.cz/domaci/368097-cesky-diplomat-hajil-upalovani-na-ukrajine-zaoralek-zuri.html