Panzernet fórum

Modelařina => Recenze a návody => Téma založeno: Filip Junek Září 22, 2011, 08:05:16

Název: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Září 22, 2011, 08:05:16
Nejlepší modelářská značka dle vás je...?

(Velmi nerad bych zde viděl výkřiky (příspěvky) typu "Revell je nejlepší!!!!" a nic víc, své tvrzení je třeba podpořit, proč!) *T*
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: pospec Září 22, 2011, 08:12:23
Italery a Tamiya (která ti tam chybí)....

Jinak si vzpomenu na několik dalších značek:
Hobby Boss, Miniart

plus hromada českých výrobců....na Italery, pokud pominu Směr, jsem vlastně začínal s modely a ve své době byly špičkou :)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Září 22, 2011, 08:41:54
je to dosť komplikovaná otázka ale skúsim povedať ako si vyberám modely:
Kvalita:Dragon jednoznačne vedie ale za ním ide trumpeta samozrejme záleží kus od kusu
cena:Italeri,bílek,niektoré academy,revell,Tamiya znova kus od kusu
detaily :Zase dragon ale za cenu 40E za model je dosť veľa...

Najlepšie je vybrať si konkrétne mašinu napr Hetzera teraz ma na rýchlo napadlo že ho vyrába:italeri,Dragon  Tamiya aTrumpeter najlepšie z toho vychádza Italeri cena 11e oproti 30E kvality na solídnej úrovni...
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Září 22, 2011, 09:42:59
Co se týče postupovat dle kvality, to je přesně i moje hledisko. Dragon je podle mě kvalitativní jednička, navíc je dobrý i v celkem přiměřené ceně.  Italerka také není špatná, ale má svoje mouchy. Revell je dle mého názoru hodně dobrá značka, ale nestojí na absolutní špici. Mám tu i kousek od Airfixu, ale k tomu po zkušenostech s jeho figurkami přistupuji opatrně. S Bílkem zkušenost nemám snad žádnou, tamiya nedělá bohužel /72, takže to nemohu posoudit. Jinak přesně jak říkáš, je to kus od kusu různé.
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Září 22, 2011, 09:58:49
Bílkové modely sú skoro všetko prebali iných stavebníc (Italeri) Dragon je dobrý v 72 mám  pláne si urobiť  T-34 1941.Trumpeter má v 35 kvalitné a lacné stavebnice(14e) KV-2 a KV-1 potom taká tamiya od nej je dobrý panther ausf A (13E).Sú aj stavebnice ako kopro,um,icm na ktoré treba ísť opatrne a zo zásobou nervov...

Zvezda začína celkom makať na sebe vydáva jednu stavebnicu(aj figúrky) za druhou pričom kvalita a cena sú naozaj dobré.
Academy:Taktiež má pár lacných modelov na podvozku panzer 4 ktoré stoja okolo 11e ale kvalita nie je nič moc potom má samozrejme aj drahšie stavebnice ktoré sú dosť kvalitné alebo z interierom.
Italeri má tipy ktoré iný nevyrábajú.Revel by som hodnotil ako stavebnicu ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilých ktorý si na ne môžu dokúpiť dosť doplnkov.Hasegawu nemôžem posúdiť.Roden je firma ktorá mi príde celkom kvalitná v 72 mám od nej rozostavanú 234/1..Tamka je stavebnica pri ktorej všetko pasuje ale staršie kity pôsobia ako hračka
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Září 22, 2011, 10:11:21
Tu dragonovskou T-34/76 můžu jen doporučit. Sám jsem ji stavěl a výsledek je parádní. Ještě jsem ji dělal v době, kdy jsem neuměl s pigmenty, tak jí chybí patina, ale je součástí dioramatu, takže se to nějak ztratí.
Pokud bílek dělá v /35, tak to jde úplně mimo mě, protože tohle měřítko dělám strašně řídce, až vůbec.
Od zvezdy tu mám BTR-80, ale zatím jen v krabici a nějakou hodně starou sérii, nejspš. :-)
Italka je slušná firma, mám s ní dobré zkušenosti asi ze dvou, či tří kousků. Navíc se mi u ní líbí ta možnost easy kitu pro některé válečné deskové hry. Na to najíždí už i zvezda ale :-)
Hasegawa...no tak tu můžu jen doporučit. Ale pozor, má svoje vrtochy, jako například "pancéřový" neukrojitelný plast :D
Ten Revell, to je odlišný pohled na věc. Já bych ho vnutil i docela pokročilému modeláři jako oddechovku i jako normálně stavitelnou značku. Problém je u něj v ceně versus kvalitě. Že Dragon může poskytnout některé kousky za stejnou cenu, ale kvalitně výše.
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Září 22, 2011, 10:20:04
musím súhlasiť.
Bílek robí aj lietadlá  72 (Italeri) Robil som od neho mig-29 a vtedy som prežíval tmelovú odyseu :D
Zvezda ma prekvapila figúrkami Nemeckých výsadkárov na Kréte ktorá by mala byť čoskoro aj tu v predaji.
Odporúčam na to btr tmel lebo vraj má dosť vecí na tmelenie(neviem potvrdiť lebo som ho nestaval)
Od dragona modely v 72 stoja zruba toľko koľko od academy v 35 :D ale stojí to zato keby si mohol napísať aj recenziu na ten kit t-34 od dragona nech viem na čo si dať pozor...  ;)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Září 22, 2011, 10:55:44
Jojo, to by šlo. Všechny modely, co jsem postavil si pamatuju fakt do detailu. Když se podívám na poličku, hned vidím, co a kde bylo dobrý, kde to mělo mouchy a co fakt bylo peklo, ale i tak jsem z toho vykřesal hezkou věc. Napíšu jí, ale asi až tak příští týden...Teď tu mám ten tahač :)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Sláma Září 22, 2011, 11:14:40
No, kluci nevím, podle jakého klíče chcete hodnotit. Znám lidi, kteří nenechají dopustit na Revell nebo Heller, a Matchbox je pro ně    :)  "hluboká orba"....
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Září 23, 2011, 11:08:16
To je právě to. :-) Já jsem se dal takovouhle otázku úmyslně. Aby se zahlasovalo a pak se rozjela nějaká menší debata právě o modeláři preferované značce proč právě volí tuhle :-) Jinak ano, Revell není špatná značka, to vůbec ne. Jen je o ní asi nejvíc slyšet, právě díky její reklamě. Ve srovnání s Tebou jmenovaným Hellerem má skutečně těžkou pozici. Ten je možná ještě lepší jak Revell. Mám od něj tu sadu Opela Blitze + PaK 40 a dost jsem s ní byl spokojen.
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Září 23, 2011, 02:24:22
Zoberte si to tak:príde chalan do hračkárstva ak tam majú modely tak 95% sú revel a ostatné Airfix a to len čo som videl, samozrejme modelárske obchody majú väčší výber značiek ale znova prevláda Revel.Preto sa taká firma ako Heller je neznáma  ;)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Werner-Ekkehard Knappe Září 23, 2011, 04:52:07
Tamiya... Tamiya... a prečo ? Množstvo predlôh, dostatočne akčných, jednoduchých a zároveň presných, dostupných veľmi dobre... Tamiya je moja značka...
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: poviedkar Září 23, 2011, 07:05:54
JA som hlasoval za Revell.

Hodnotil som skôr jeho celkovú dostupnoť a vcelku vydarené stavebnice (aj keď taký Ju 88 1:72, alebo T-34 1941 sú niečím oproti čomu je aj Airfix superkvalitné uďelátko :D ). Cenovo je pre mňa výhodný a dostupný a som s jeho výrobkami väčšinou spokojný. Mám tád aj modely od Tamky ale vysoliť 45 éčiek za Tigra II 1:35 je pre mňa "silná káva" :D. A ďalšie plus sú pre mňa práve často revellu vytýkané plastové pásy štýlu doštička dielik doštička. Rád sa s tým babrem hodinku a pol aby to potom vyzeralo fakt dobre :D
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Září 23, 2011, 07:59:19
Díky za poslední dva příspěvky, pojďme si je rozebrat:

Bodlákova Tamka... Máš pravdu v tom, že tamiya je hodně rozšířená. Nemám s ní bohužel zkušenost, ale je pravda, že kolegové modeláři o ní vypovídají vcelku shodně-Kvalita, poměrně dobrá cena a spousta předloh. Bohužel nedělá /72 a to je podle mě škoda.

Povidkaruv Revell: Tady se asi shodneme :-) Revell je dostupný, cenově poměrně dobře si stojí. Jen přesně jak říkáš, má dost much, například ty pásy, občas návody si nesedí, sem tam lícování se musí upravovat,ale jinak je to dobrá značka.


***
A zaujímalo by ma, drahý kolegovia, kedy tiež začněm písať po slovensky lebo tu sú samí Slováci. :D  Len tak ďalej lebo mezdinárodná spolupráca sa musí predsa utužovať, lebo nie? :-)

Modeláři všech zemí, spojte se! :-)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Září 23, 2011, 08:17:47
Po dlhom uvažovaní som zvolil Zvezdu a to preto že model nestojí veľa a keď si dokúpime doplnky bude nás stáť toľko koľko lacnejší dragon alebo aj menej,kvalita bude na vysokej úrovni a samozrejme pokiaľ nekupujeme kovové pásy alebo resinové doplnky  8)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Září 23, 2011, 11:28:10
To je právě to, Zvezda není cenově příliš drahá. Mám od ní /35 BTR-80 a co jsem koukal na jednotlivé rámečky, kvalitativně se to špatně netváří. To, jak to půjde k sobě je věc druhá. Zatím mám tenhle kousek v krabici a potrvá ještě delší dobu,než se k němu dopracuju  :) Doplňky nekupuju, přijde mi to zbytečné... :)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Září 27, 2011, 10:40:04
Zvezdu by som označil ako "polotovar" základ pre mašinu máte lepty,kovová hlaveň to všetko posúva model na vyššiu úroveň (hoc leptom neholdujem)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Září 28, 2011, 06:48:30
Zvezda je docela zajímavá. Mám tu od ní jeden modýlek, tak až se k němu dopracuju, tak za rok :D Tak se do něj pustím. Cenově je právě dobrá, je to pětatřicetina, a stál mě ani ne pět stováků. Nevím, kolik je to na eura, ale tady je to docela výhodná cena. Ty doplňky...jak je to cenově? Já právě jsem byl jednou u modeláře a tam jsem viděl docela horentní ceny,až i kolem 800 Kč, je to možný??
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Září 29, 2011, 02:05:58
Samozrejme je to možné záleží od výrobcu a počtu u nás stojí eduard okolo 8 eur (priemerne niekde je lacnejší na inom drahší) plechom moc neholdujem lebo síce oživia model (ale zas nejak výrazne nie) a ak potrebujem nejaký vačší plech jednoduchého tvaru nie je nič lepšie ako kúpiť plechovku od kokakoli a spraviť to z neho (dobre sa stým robia schurzeny) :D ale dosť často si neodpustím a kúpim si kovovú hlaveň vyzerá o dosť kvalitnejšie ako plastová a model dosť oživí  :)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Říjen 01, 2011, 10:02:29
Vidíš to, ta plechovka od pití mě nenapadla. Já tyhle doplňky nepřidávám celkově. Spíš si vystačím s pigmenty a doplňky z vrakoviště, těch tu mám až dost. Navíc některé dragoňácké modely obsahují železné doplňky už v základu stavebnice. Stejnak s nimi neuím pracovat, tak si je schovávám na vrakoviště.
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Říjen 01, 2011, 12:56:50
to mi pripomína môj druhý model bol to me 262 od smeru a boli tam aj lepty mal som vtedy len 9rokov a ja že to je nejaká hovadina ta som to vyhodil :D
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Říjen 04, 2011, 09:31:51
Ty jo :-) Slyším prvně, že by Směr dělal lepty :) No jo..jak to teď vůbec je se směrem?? Vyrábí ještě?
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Říjen 04, 2011, 09:36:22
Revell (38.5%)

 Academy0 (0%)
Hasegawa0 (0%)

Italeri:
1 (7.7%)

Zvezda
2 (15.4%)

Dragon
3 (23.1%)

 Eduard0
(0%)

Směr:
 (7.7%)

Matchbox:
 (0%)

Tamiya:
1 (7.7)

Tak takhle vypadá prozatímní stav naší ankety. Docela mě překvapuje Tamiya, která obsadila takhle nízké číslo. Taky jsem docela koukal, že nikdo zatím nehlasoval pro Academku, která je dle mého názoru docela zajímavou značkou na trhu :)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Ghola Říjen 04, 2011, 10:39:12
To bude skôr tým, že je tu málo modelárov. Ja som volil Dragona, aj napriek cene sa jeho stavebnice oplatí kupovať, sú veľmi kvalitné a oproti Revellu sa mi viac páčia pásy, ktoré tvorí jeden gumový celok.
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Joe CSC Říjen 05, 2011, 06:56:26
Zhruba před 15 lety, kdy jsem ještě modelařil, nepatřil Revell zrovna ke špičce. Naproti tomu Tamyia a Hasegawa byly perfektní. Academy taky fajn, akorát tehdy nemívali moc dobrý obtisky. Dragon začínal...
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Jarouš Říjen 06, 2011, 06:28:52
Měl jsem oblíbenou Tamiyu, ale zdá se mi, že v poslední době v měřítku 1/35 nedosahuje takových kvalit a rozmanitosti jako Dragon.
Dragon je sice dražší, ale v krabici máte většinou kovovou hlaveň, základní lepty, kvalitní pásy. Díly ve velké většině případů lícují dokonale jako u Tamiye, netřeba kitovat. Ve figurách je dragon nedostižný, zvláště v GEN 2, kde se vyrovná rezinům. Firmy jako Zvezda nebo Italery už nekupuji, ale nezavrhuji je. Pro začátečníky nebo méně majetné kolegy je to dobrá volba, i já mám doma pár pěkných modelů. Další firmy, které mě zaujali jsou Bronco, Tasca a odnož Dragonu Cyber Hobby. Ale vede DRAGON!!!
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: pospec Říjen 06, 2011, 06:37:46
Tamiyu opravdu v 35 překonal Dragon, jelikož mnoho modelů na trhu od Tamiye pochází ze 70.-80. let minulého století (ovšem na tu dobu vynikající kvalita, ještě se dá i srovnávat se současnými modely některých světových firem). Ovšem Dragon již vše dohnal a dá se říci že Tamiyu překonal. Navíc -  pro Dragon hraje i klad různých doplňkových setů přímo k modelům či akce 3 in 1 :)

Ve figurkách Dragonu jsou i vynikající detaily Generace 2, s kterými se již ani novější figurky od pana Tamiye nemohou měřit. Jedná se jak o kvalitu, tak o různorodost předloh (němečtí pěšáci, tankisté, spojenečtí pěšáci, Commandos, sovětší vojáci)...
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: Filip Junek Říjen 07, 2011, 09:02:01
Tak to tu nakonec vypadá na docela zajímavej souboj mezi Dragonem a Tamkou...Mám zkušebnosti s Dragonem a musím říct, že všechny modely od něj patřili ke špičce toho, co se mi dostalo do ruky. Je fakt, že trošku proti němu v některých ohledech mluví cena, která je však kompenzována rozmanitým příslušenstvím v podobě leptů, různých "bonusových" obtisků atd. :)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: nomad74 Říjen 08, 2011, 01:19:57
Ja som zvolil revell, lebo som s nim spokojny.  Kupil som si raz Italeri s gumovymi pasmy a tie sa na napinacom kolese zacali trhat a zlepit sa to nedalo, ani horucim skrutkovačom to neslo tak som ho odložil a povedal ze Italeri u mna konci... PS. pred dvoma dnami som tento model vytiahol a začal dorabať, bohužial bez pasov...  :)
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: jugen Říjen 08, 2011, 06:14:50
S Jaroušem úplne súhlasím a to hlavne čo sa týka figúrok síce tie novšie stoja aj 14 eur ale sú veľmi kvalitné hoc bývajú iba 4.Tamiya má tiež dobré figúrky (myslím tie novšie) ale stoja toľko koľko starší dragon a preto u mňa na poli figúrkárskom vyhráva kvalitatívne Dragon hoc taký Masterbox začal vydávať výborné figúrky za rozumnú cenu za spomenutie stojí Romel a jeho štáb v Afrike alebo boj .čo ma najviac na Tamii sklamalo je prefíkanosť akou firma vydáva modely napríklad africká pechota od nej je vlastne to isté ako "Nemecká pechota" len inak nafarbené a sú tam hodené Tri figúrky navyše pritom sa nehanbia za to pýtať 8eur!  ::)

(http://www.bilek-eshop.cz/data/picture/masterbox%203561.jpg)

Taktiež aj toto je od tej istej firmy a a vyzerá to poriadne divoko! :D
(http://shop.prospektor.sk/images/detailed/10/MB-3592.jpg)

PS:Dobré by bolo keby najprv uzavrieme tému   ktorý výrobca má čo dobré v bojovke a potom na figúrky atď. nech nevznikne guláš
Název: Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
Přispěvatel: mira.ko Březen 06, 2012, 11:21:49
Z mého pohledu se to má tak, že určit nejlepšího výrobce plastikových stavebnic je nemožné . . .
1) spoustu modelů dělá jen jeden výrobce, takže pokud ho chci mít, tak ho musím koupit (teda pokud bych nebyl masochista a nešel do scratchbuiltu  :P)
2) každý preferuje jiné parametry stavebnice - přesnost, cenu, obtížnost sestavení, množství doplňků v ceně, materiál, dual combo . . .
3) spousta forem koluje mezi výrobci, např. Italeri-Bílek, Heller-Směr, Kovozávody Semily (ne KP!)-Revell, Revell-Airfix atd.. Existuje taky případy, kdy si jedna firma objedná u druhé výlisky, opatří je svými návody a obtisky a jde to do světa pod její značkou . . .
4) další skutečnost je to, co vlastně já sám dokážu ocenit, např. někdo vytýká modelu jedné firmy nesprávné umístění rytí. Argumentuje tím, že existuje jiný model od druhé firmy, který má rytí podle fotografií správné (nicméně to, že do jednotlivé linie rytí by ve skutečné velikosti vsunul prst už neřeší . . . ). Nebo nýty na modelu letadla, za které by se nemusel stydět ani most Golden gate, např. Douglas Invader od Airfixu
5) je spousta modelářů, které by dokonalý model moc nepobavil, jak s oblibou říkají: "Hasegawu umí postavit pěkně každý, ale postavit pěkně KP to je teprve výzva!" Zkuste mrknout na modelforum.cz, tam je část fóra jen o dokonalém stavění modelů z KP http://www.modelforum.cz/viewforum.php?f=130 (ftp://www.modelforum.cz/viewforum.php?f=130)
6) jsou i takoví, kteří přestavují hračky a Monti systémy (ty za hračky považuju také - minimálně ty prahistorické LIAZy, Tatry, Land Rovery a Renaulty)
7) pamatuji si, když jeden "zdatný modelář" na Zlínském blembáku absolutně zkritizoval poměrně solidní stavebnici Messerschmittu od Revellu slovy: "Nejen že je ten šmejd drahej, ale nemá za ty prachy ani stojánek!"  :D

Myslím si, že stejně tak jako je nemožné vybrat nejlepší značku, je nemožné vybrat nejhorší . . .
. . . ale myslím si, že na té nejhorší by se shodlo asi více modelářů  :D :D :D - mými adepty by byl VEB Plasticard a některé kousky od FROGu - kdo nesochal, nepochopí  ;)