Panzernet fórum

Jednotky => Tankové divize Wehrmachtu => Téma založeno: Peter Leden 02, 2007, 10:17:49

Název: 25. Panzer Division
Přispěvatel: Peter Leden 02, 2007, 10:17:49
Velitelé :

Generalleutnant Johann Haarde : 25.2.1942 - 31.12.1942

Generalleutnant Adolf von Schell : 1.1.1943 - 15.11.1943

General der Panzertruppen Georg Jauer : 15.11.1943 - 20.11 1943

Generalleutnant Hans Tröger : 20.11.1943 - 10.5.1944

Generalmajor Oswin Grolig : 1.6.1944 - 18.6.1944

Generalmajor Oskar Audörsch : 18.6.1944 - 8.5.1945



Vznikla v únoru 1942 Německu v Eberswalde a následně byla v březnu odeslána do Norska k plnění okupačních úkolů. V srpnu 1943 byla přemístěna v Dánsku a účastnila se odzbrojení Dánské armády. Během obdoí únor 1942 - srpen 1943 byla z větší části vybavena kořistní francouzskou technikou. V říjnu 1943 byla přesunuta na Východ ke skupině armád Jih (později Severní Ukrajina) kde bojovala např. u Shitomiru, Vinice a u Kamenetz-Podolsku. Utrpěla těžké ztráty a od května do září 1944 byla umístěna opět v Dánsku na doplnění. Koncem září byla přesunuta zpět na Východ, do Polska. Bojovala u Varšavy a poté se účastnila ústupových bojů přes celé Polsko až do východní části Německa kde její zbytky kapitulovaly Rudé armádě.



Znaky divize :

Oficiální označení divize

(http://www.axishistory.com/fileadmin/user_upload/p/pz-25-logo.jpg)



Další varianty původního označení

(http://www.feldgrau.com/emblems/25pdb.jpg)



(http://www.feldgrau.com/emblems/25pdc.jpg)