Panzernet fórum

Válka a média => Válečné filmy a dokumenty => Téma založeno: rase Únor 28, 2009, 05:02:25

Název: Hlubina
Přispěvatel: rase Únor 28, 2009, 05:02:25
Hlubina
(Below)
Ostřílený scénárista David Twohy (Impostor, Vodní svět, G.I.Jane, Pitch Black) se ujal režie thrilleru odehrávajícího se během II. světové války na palubě ponorky. Kapitán O´Dell (Tatthew Davis – Pearl Harbor, Legaly Blond) je se svou posádkou na záchranné misi, jejímž cílem je záchrana britské lékařky (Olivia Williams – 6 smysl). Mise se komplikuje, když se ponorky v hlubinách zmocní tajemná síla pocházející z jiného světa. Záchranná mise se změní v boj o životy členů posádky……
Celkem zajimavý film.
Efekty nejsou zrovinka ty nejlepší, ale jedná se o zajimavý film na večer.
Něco na způsob filmu Mrtvá hlídka, občas to bylo celkem psycho.
Nejlepší je postava jakéhosi mnicha, který se domnívá, že celá posádka je vlastně mrtvá a skutečnost je uplně jiná...   to už zní jako kdyby scénář psal rase  ;D
(http://www.pooh.cz/upload/img/1000/bellow-the-movie-2.jpg)
edit Peter : to je takový problém přidat anketu

Název: Re: Hlubina
Přispěvatel: Schleitr Únor 28, 2009, 10:10:07
Film dobrý.Jediná chyba,že sem tam párkrát objevil duch Winterse.Měli nechat nezodpovězenou otázku jestli je za vším prostá souhra náhod nebo něco jiného...
Název: Re: Hlubina
Přispěvatel: Hamerinski Únor 28, 2009, 10:54:25
Film jsem viděl již dříve a musím prohlásit, že děj byl zajímavý, ale koklkrát se dalo tušit co se stane za pár minut. Dějově je to celkem jednotvárné dílo, ale z hlediska zápletky celkem pochopitelné. Nechtěl bych na takové ponorce být.
Název: Re: Hlubina
Přispěvatel: Sepp Březen 08, 2009, 09:52:29
Tohle je spíš psychologický triler. Pouze se běhá po lodi a zamotává se děj až se z toho docela sympatického kapitána vyklube padouch. Stejně dobře se mohl děj filmu vyjímat na americké atomové ponorce v 90 letech.
Název: Re: Hlubina
Přispěvatel: hirosima Září 30, 2009, 09:05:32
Ducharina jak rit. Ale to ako sa ukazalo ze kapitana zabili ked chcel pomoct stroskotancom z omylom torpedovanej nemocnicnej lode a to ostatne ako ho zabili. To mi prislo ako zaujimave. Vidno ze na cloveka zavreneho v tesnom priestore ponorky hlboko pod hladinou moze posobit aj ina sila ako klaustrofobia a tlak na nervy s clovekom robi divy.
Název: Re: Hlubina
Přispěvatel: Kolomaznik Září 30, 2009, 02:36:54
Už sito moc npamatuju videl jsem to jen jednou a to na CT1 pred mnoha lety.. a chci se zeptat zda je na zacátku filmu Catalina co schazuje vzkaz v láhvy, uprostřed uvažují že potopily spojenecký parník co vypadal jako německá zásobovací lod a na konci se ta ponorka potopila a okolo plul parník??
Název: Re: Hlubina
Přispěvatel: hirosima Říjen 02, 2009, 09:06:47
Presne ten film to je.
Název: Re: Hlubina
Přispěvatel: jolly roger II Leden 15, 2010, 01:56:06
Jedna z tých lepších ducharín... Myslím, že premiéra bola na Film +, potom ostatné televízie odkúpili práva a za celý rok boli a dve, tri ďalšie premiéry.