Panzernet fórum

Válka a média => Válečné filmy a dokumenty => Téma založeno: Werner Mölders Únor 07, 2009, 09:23:50

Název: Bestie
Přispěvatel: Werner Mölders Únor 07, 2009, 09:23:50
Bestie
The Beast of War
(http://tbn3.google.com/images?q=tbn:I7cXBhU3JT0FuM:http://bp2.blogger.com/_F_2xvc04me0/Rp8AWy1aUSI/AAAAAAAAJ94/dgbV7zxZw6I/s400/poster.jpg)
USA, 1988, 111 min
Režie: Kevin Reynolds
Hrají: George Dzundza, Jason Patric, Steven Bauer, Stephen Baldwin, Don Harvey, Kabir Bedi, Erick Avari
Rota Ruských tanků srovná afghánskou vesnici se zemí, práve když jsou všichni mudžahedíni pryč a rusové nemají v cestě větší odpor. Po příchode bojovníků a nálezu zkázy se rozhodnou tanky pronasledovat. Naštěstí pro ně poslední z tanků, tank velitele roty odbočí nesprávným směrem. Talibanci posilněni touhou po zničení tanku ruským RPG jsou mu neustále v patách.
Narazil jsem na tento film náhodou a naprosto mě chytl. Komorní drama s jedním tankem a asi 15 herci je ukázkou toho, že i s malými prostředky jde vytvořit skvělé dílo. Charakterově jsou obě strany vyrovnané a není to jednoznačné. Dokonce i pro toho největšího záporáka, tedy velitele rusů jsem měl pochopení, žil si prostě stále svůj Stalingrad...Hned úvodní plenění je drsným vkročením do děje a přejetí afghánce tankem je velice emotivní scéna. Film má několik chybiček, ale hra na kočku a myš v jediném údolí má prostě své kouzlo.
Všem absolutně doporučuji, není to válečný film, který musí dramatičnost nahánět velkolepými scénami a kde člověk nikdy neví, jak se děj zvrátí v příštích minutách.
Název: Re: Bestie
Přispěvatel: leviathan Únor 08, 2009, 03:04:31
 Vyborny film. Trochu zabudnuty. inak mohol by bat kludne vysielany ako propagacny material k T-55 (alebo to bol T-72?? uz si nepamatam). Postupne sa tu predvadzaju triestive strely, prierazne strely, vstavane aj vezovy gulomet, zadymovace a aj plamenomet (to som ani nevedel, ze v tanku bol) :P
Název: Re: Bestie
Přispěvatel: Werner Mölders Únor 08, 2009, 10:48:44
Citace
... aj plamenomet (to som ani nevedel, ze v tanku bol
Byl to klasický plamenomet na záda, který vystrčili z věže.
To byla dobrá scéna, aneb "jak dokáže v noci stádo zvěře zavařit, když nemáte infra a moc věříte radaru "  ;D