Panzernet fórum

Válka a média => Válečné filmy a dokumenty => Téma založeno: pospec Leden 30, 2009, 08:50:07

Název: Jediná cesta
Přispěvatel: pospec Leden 30, 2009, 08:50:07
Původní text:
Rok před ukončením 2. světové války se fašistická armáda houfně stahovala z oblastí jihovýchodní Evropy. Sevření spojenců však bylo natolik silné, že pro nacisty existovala pouze jediná cesta. Cesta smrti.
Je jaro 1944. Pod tlakem sovětské armády ustupují Hitlerova vojska na západ. V Itálii trpí německá armáda nedostatkem pohonných hmot, které se musí dopravovat z Rumunska přes Jugoslávii. Tady však na Němce útočí Národně osvobozenecká armáda a jugoslávské partyzánské oddíly. Jejich úkolem je svést fašistický konvoj z cesty a odříznout tak zesláblou Hitlerovu armádu od možnosti vrátit se do své vlasti. Do úzkých zahnaní nacisté mají však kromě železné vůle ještě jednu mocnou zbraň- sovětské vojáky využívající jako řidiče. Složitá situace vygraduje střetem, ve kterém už je nemožné rozpoznat, kdo je spojenec a kdo nepřítel.
Vlastní pohled:
Výborný film (na svůj rok) výborně popisující situaci v Jugoslávii za druhé světové války kdy němci svou iniciativu ztratily ale mají ještě sílu si udržet slovo.
S nápadem využít sovětské zajatce coby řidiče německých vozidel sklízí úspěchy do chvíle sobeobětování sovětských zajatců a narušit německou mašinérii.
Od nevinných autonehod až po menší vzpouru, kdy se snaží uniknout z rukou němců do bezpečí u partyzánů. Film, kde je důležité se rozhodnout mezi povinností a soucitem...
Obraz: Barevný 4:3
Zvuk:český 2.0
        ruský 2.0
délka filmu: 96 minut
země: Jugoslávie/SSSR
Název: Re: Jediná cesta
Přispěvatel: Hamerinski Únor 01, 2009, 12:45:36
Tak jsem se na film konečně podíval. Děj tam sice je to je pravda, o akce není nouze. Stále je to však takový průměr. Film se dá určitě zhlédnou vícekrát, ale vždy po delší době. Nudný děj jako je tomu u jiných filmů zde nenajdeme. Tanky jsou klasika přestavěné T-34.