Panzernet fórum

Válka a média => Válečné filmy a dokumenty => Téma založeno: Rastislaus Listopad 08, 2008, 12:29:53

Název: Strelný prach
Přispěvatel: Rastislaus Listopad 08, 2008, 12:29:53
(http://www.cdmc.cz/zbozi/prach1-maly.jpg)
Dĺžka: 92 minút
Produkcia: ZSSR
Rok výroby: 1985
Text distribútora:
 Film bol natočený podľa skutočných udalostí pri obrane Leningradu v roku 1941. Na konci septembra 1941 si sovietska delostrelecká jednotka v obliehanom Leningrade uvedomuje, že čoskoro vypáli posledný výstrel a potom bude obrana mesta zničená. Malá skupinka odvážnych vojakov priváža veľkú zásobu strelného prachu cez nepriateľskú líniu do Leningradu.
Moje hodnotenie:
 Keď som videl obal a text vzadu, vyzeralo to na super film. Opak je však pravdou. Toto je vôbec prvý vojnový film, ktorý som nedokázal dopozerať dokonca. Absolútne chýbajúci príbeh, doteraz neviem kto bol kto, nebolo tam žiadne zasvätenie, ktorá postava je kto. A potom len neustále nakladanie strelného prachu a nemecké letecké útoky na námorníkov, ktorí ho nakladali. Netuším čo mali Nemci za lietadlá, bol to nejaký paškvil, ktorý som nedokázal identifikovať. Ďalej mi skoro vyrazilo dych, keď námorníci tlačili vagóny so strelným prachom a to úplne poľahky a rýchlo, akoby tam nič nebolo.
 Film hodnotím veľmi nízko a budem rád, keď takúto hrôzu už viackrát neuvidím.
Název: Re: Strelný prach
Přispěvatel: Hans Listopad 08, 2008, 05:05:34
Já to kdysi viděl a dokoukal a mám na to podobný názor  jako Rastislaus, půl druhé hodiny trvající nuda.
Název: Re: Strelný prach
Přispěvatel: Hamerinski Listopad 08, 2008, 05:13:13
Musím se k vám s hodnocením přidat. Nuda a zase jen nuda. Jediné co mělo děj byla ta scéna se zavíráním do basy, to byla alespoň nějaká akce.
Název: Re: Strelný prach
Přispěvatel: Peter Prosinec 07, 2008, 06:45:08
Souhlasím s Rastislausem, toto je jeden z mála filmů filmů, které jsem také nedokoukal. Nezaujalo mě to vůbec, ale vůbec ničím. Navíc jenom blbec si mohl za hlavního hrdinu vybrat chlápka s knírkem jako Hitler ::).
Název: Re: Strelný prach
Přispěvatel: pospec Prosinec 07, 2008, 06:55:02
Vůbec jsem v tomto filmu nepochopil děj...nejvíce se rád dívám na právě filmy ze SSSR (docela se mi líbil Stalingrad 1+2), ale toto je nej. paskvil do jakého investovali......
Název: Re: Strelný prach
Přispěvatel: jolly roger II Leden 20, 2010, 07:48:12
Sovietske vojnové filmy mám rád... bohužiaľ tento je výnimka. Je podávaný formou, ktorá nedokáže vtiahnuť do deja, ktorý ani negraduje. Jedna či dve viac menej slušné bojové scény sú málo a len minimálne oživujú dej.