Nápověda

Příspěvky

Po vstupu do konkrétní diskuze se Vám zobrazí seznam témat. Diskuze s velkým množstvím témat můžou být dále rozděleny do stránek. Uživatelé si mohou počet témat na stránku vybrat ve svém profilu.

Seznam témat obvykle vypadá asi takto:

  Předmět / Založil Odpovědí / Shlédnutí Poslední příspěvek
Počet odpovědí
Počet zobrazení
Poslední příspěvek Datum, čas a autor posledního příspěvku
Počet odpovědí
Počet zobrazení
Poslední příspěvek Datum, čas a autor posledního příspěvku
Počet odpovědí
Počet zobrazení
Poslední příspěvek Datum, čas a autor posledního příspěvku

Menu v diskuzích jsou zobrazeny horizontálně v horní a dolní části každé stránky. Obsah některých položek v menu je možno upravovat dle konfigurace.

  • Nové téma - Tato volba umožní uživateli založit nové téma v diskuzi.
  • Založit anketu - Tato volba umožní uživateli založit novou anketu v diskuzi.
  • Upozornit - Volba umožňuje uživatelům dostávat oznámení e-mailem v případě nových témat nebo příspěvků.
  • Označit jako přečteno - Tato volba označí všechna témata v diskuzi jako přečtená.

Každé téma v diskuzi je zobrazeno v jednom řádku. Proto i většina informací týkajících se tématu se nachází ve stejném řádku.

  • Ikona tématu - Ikona tématu poskytuje informace o daném tématu. Legenda k ikonkám se nachází v dolní části stránky s tématy.
  • Ikonka zrávy - Ikona zprávy je výsadou autora tématu. Jde o obrázek, který lze vybrat mezi ikonami při vytváření nového tématu.
  • Předmět / Založil - Předmět tématu obvykle dává obecnou představu o tom, co se se v tématu nachází. Pod předmětem je zobrazen autor tématu. Ikona vpravo od předmětu signalizuje, zda téma je přípíchnuto nebo uzamčeno.
  • Indikátor nových příspěvků - Pokud téma obsahuje příspěvky, které uživatel dosud nečetl, zobrazí se ukazatel nových příspěvků ve formě obrázku "nové". Indikátor se bude u tématu nacházet do doby vstupu do tématu.
  • Odpovědi / Shlédnutí - Tato oblast zobrazuje počet odpovědí a počet shlédnutí tématu.
  • Poslední příspěvek - Zobrazuje datum a čas posledního příspěveku v tématu. Tato oblast dále zobrazuje posledního přispívajícího uživatele.

Existují celkem tři různé druhy témat, která mohou být zobrazena v seznamu témat - normální, připíchnuté a zamčené. Většina témat jsou obvykle normální. Důležitá témata mohou být připíchnuta a poté se nacházejí v horní části první stránky témat bez ohledu na čas posledního příspěvku. Uzamčená témata jsou uzavřena pro další odpovědi (kromě moderátorům a administrátorům). Některá fóra mohou být však nakonfigurována tak, že umožňují vybraným uživatelským skupinám přidat oprávnění jako je například odpovídat v zamřených tématech. Připíchnutá a zamčená témata jsou obvykle v seznamu témat uvedena v jiné barvě, aby se odlišila od témat běžných.

Výchozí řazení témat v seznamu je podle data a času posledního příspěvku. Toto může být jednoduše změněno výběrem filtru ve sloupcích.