Anketa

Který film z Vietnamu je pro vás nejlepší

Apocalypse now
7 (16.7%)
Četa
17 (40.5%)
Olověná vesta
9 (21.4%)
Oběti války
1 (2.4%)
Jiný ( napište prosím jaký do tohoto topicu )
8 (19%)

Celkem hlasů: 16

Autor Téma: Válečné filmy z Vietnamu  (Přečteno 19956 krát)

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
Válečné filmy z Vietnamu
« Odpověď #15 kdy: Leden 24, 2007, 09:42:40 »
No na let intrudera mám taky spadeno, ale toho je víc....

Pokud tě zajímá to o Apokalypse tak v tom odkazu jsou recenze na většinu filmů z Vietnamu. Nebo je tam třeba jak někdo přeložil Full metal jacket. Prý " Bunda plná olova" :D .

Hamburger hill mám staženej, ale mám posunutý titulky tak jsem to zatím jen proklikal. A masakr to je slušnej. :D Je to o plýtvání životů na málo významnej kopec. Ta ofenziva po blátivým svahu pod palbou vietnamců je hustá. Voják vyleze metr a dva sklouzne dolů a ještě mu nad řepou sviští olovo.
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Válečné filmy z Vietnamu
« Odpověď #16 kdy: Leden 25, 2007, 10:30:47 »
Ju, to už jsem se díval včera...super odkaz.

Někdy ty překlady absolutně nechápu..zajímalo by mne, kam na to chodí :roll:

Let Intrudera-Film nebo kniha?

Hamburger Hill si právě už moc nepamatuji, jen ten masakr a jak si pořád čistěj zuby....asi si ho budu muset někde sehnat a podívat se znova!
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
Válečné filmy z Vietnamu
« Odpověď #17 kdy: Leden 25, 2007, 02:10:50 »
No myslím knížku, ale kdy se k ní dostanu fakt nevím. Navíc letadla jsou u mě až na druhým místě. Spíš pozemní akce nebo ty vrtulníky. A film bych taky chtěl vidět to je jasný :D
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Black

• Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Válečné filmy z Vietnamu
« Odpověď #18 kdy: Leden 26, 2007, 10:05:27 »
No, já jí měl kdysi půjčenou od kamaráda na střední, tam letadla frčela :) , aby taky ne, když to byl obor letecký mechanik. :wink:

Já jsem jako první viděl film, ale jako relativně mladej a tak, když jsem četl knihu, tak jsem si říkal, že to odněkud znám! Pak jsem ten film viděl po druhé, ale jak říkam, kniha je lepší a já jí zhltnul na jeden nádech!

Opravdu doporučuji!

Jinak ty pozemní akce a vrtulníky, to je Namová klasika :twisted:

Když jsem sloužil ve Kbelých, tak tam přiletěly 2x Bell UH-1 ( verze s dvěma listy hlavního rotoru, stejná jak v namu ) patřící Bundeswehru.

Hned jsem tam musel být a "očumovat to"! :D

Takovéto stroje a mnoho dalších jsem za svojí služby viděl a prolezl dost ( např. Mi-17, An-26, Mi-24,UH-1,An-70,C-130,.... ), ale pokaždé bez foťáku!! :cry:
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Von Anger

• Host
Válečné filmy z Vietnamu
« Odpověď #19 kdy: Květen 04, 2007, 06:19:49 »
dle meho full metal jacket je spickovy film mne se osobne libi nejvic ze vsech filmu z vietnamu

jíra

• ČSR
  • Praporčík
Válečné filmy z Vietnamu
« Odpověď #20 kdy: Květen 06, 2007, 12:51:37 »
Citace
dle meho full metal jacket je spickovy film mne se osobne libi nejvic ze vsech filmu z vietnamu

Ja s tebou naprosto souhlasim, je to hoodne dobrej film a je bez hnusne propagandy.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

bubák

• Host
Válečné filmy z Vietnamu
« Odpověď #21 kdy: Duben 11, 2008, 10:20:44 »
1. Olověná vesta: No dobrý. Dobře natočený ale že bych si stoho ustřík to se říct nedá. Ale zase pozitivní že pokud sem dobře počítal tak mrtvých američanů bylo víc než vietnemců

2. Apokalypsa: To se mi nelíbilo. Taková moc kovbojka se surfováním a nějakym pomatenym über vojákem co se zašije někde. Takový divný. Dobrá byla snad scéna s útokem na tu vesnici. Mám rád jízdu valkýr

3. Četa: Tenhle film mi sednul. Jak postavy tak příběh. Vypálení vesnice udělané uvěřitelněji než v apokalypse. Potom co jí zypálej tak snad pomáhaj i nějakejm civilistům odejít. Scéna jak ten velitel umírá a vzpíná ruce je fakt dobrá a i noční bitva na konci se mi líbila. Asi nejlepší z filmů o vietnamu co bubák viděl. Jen ho malinko sráží letadlo na konci ale ten film nebyl o letadlech takže mi to vůbec nevadí

4. Údolí stínů. Nedávno sem to znova viděl a to byla taková propaganda že sem se musel smát. Ty vlastenecké kecy mě dostávali do kolen a jak tam ten gibson dělal ty zarputilý odhodlaný pohledy :D .  Takový..jestli to je natočený krátce po 11. září tak bych to i chápal. Jinak je to komedie

King6

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Re: Válečné filmy z Vietnamu
« Odpověď #22 kdy: Březen 02, 2011, 06:05:36 »
tady jsou valecne filmy z vietnamu APOCALYPSE NOW,CETA,FULL METAL JACKET,TABOR TIGRU,HAMBURGER HILL,PATROLA PROKLETYCH,CETA V AKCI,LOVEC JELENU,UDOLI STINU to jsou filmy co mam

extremo62

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #23 kdy: Leden 23, 2012, 08:17:10 »
Bat 21 je výtečný film z Hackmanemm,ještě pamatuji na VHS,ze starších filmů z Vietnamu doporučuji Železný trojúhelník,Obléhání základny Gloria (nedávno běžel i v TV),Mariňáci,,,Mi-Lai,,,,

leon IV.

• ČSR
  • Kapitán
« Odpověď #24 kdy: Leden 24, 2012, 10:30:17 »
Nechci být nerozhodný, ale všechny filmy mají svého ducha asvoje myšlenky, takže mě se líbí všechny z těchto filmů, každý má něco do sebe. Jinak pro mě nejlepší film z války ve Vietnamu je Forrest Gump, i když to není vážný film.
Smrt jednotlivce je tragédie, smrt miliónů je statistika.
Josif Vissarionovič Džugašvili (Stalin)

Burko

• Légionnaire 1ère classe
« Odpověď #25 kdy: Leden 24, 2012, 12:10:39 »
Ťažko určiť, ktorý film o Vietname je najlepší. Väčšinou sa za najlepší snímok považujú Čata alebo Full metal jacket. Apocalypse now je nepochybne zaujímavá a páči sa mi, ale pôvodná kniha z ktorej film vychádza sa týka Búrskej vojny, takže tento film sa až tak netýka samotného Vietnamu, skorej myšlienkových pochodov vojaka/kov na pozadí Vietnamu. Vo Forestovi je napríklad vietnamský konflikt len jednou z kapitol celého filmu no tak ako celý film je skvelá. Mne osobne sa páči ešte napríklad film Deer Hunter, ktorý sa týka vietnamskej vojny. Ale pre mňa je jednička Čata, je v nej všetko - tunely, patrolovanie džunglou, útok na tábor, drogy, alkohol, vojnový zločin...

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Captain
« Odpověď #26 kdy: Leden 24, 2012, 01:22:05 »
My Lai.. to myslíš to nové My lai? Ten film, proti kterému je i film, který má hodnocemí horší neš absolutně hrozné, " Velitel čety", kvalitní snímek?
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #27 kdy: Leden 24, 2012, 03:48:02 »
Nějaký nový film by mohli zase natočit, je to po fimech z WW 2 moje oblíbené  téma. Když si chci  přiblížit tuhle válku, přečtu si nějaký díl Ďábelské gardy. Jinak Bat 21, Četa, Apokalypsa apod. jsou filmy, které mám rád a přiznám se, že přepísklé vlastenectví amíků nám nepochopitelné hrdinně snáším, protože jsou v tom vychováni a i díky tomuto vlastenectví jsou, jací jsou ..Nebál bych se s nimi jít do boje , na rozdíl od jiných, neposkvrněných  salámistů neuznávající nic, mimo své osoby.. ;)

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #28 kdy: Leden 24, 2012, 04:20:45 »
Ampulle !!!

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #29 kdy: Leden 24, 2012, 10:21:05 »
No dobře..